Спеціалізована антикорупційна прокуратура після 19 березня 2025 року скерує до суду обвинувальний акт стосовно колишнього голови правління ПАТ «Укрнафта» Олексія Куща та інших фігурантів у справі про причетність до заволодіння понад 13,3 млрд грн компанії.
До такої дати рішенням Вищого антикорупційного суду від 18 листопада сторону захисту обмежено в строках на ознайомлення з матеріалами слідства, повідомляє «Слово і діло».
«Клопотання — задовольнити частково. Встановити (підозрюваним – ред.) та їхнім захисникам строк для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження тривалістю чотири місяці, тобто до 19 березня 2025 року, після спливу якого сторона захисту вважатиметься такою, що реалізувала своє право на доступ до матеріалів досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні», – йдеться у рішенні.
Як повідомляв enkorr, ВАКС визначив ексголові правління «Укрнафти» Кущу запобіжний захід у вигляді 40,19 млн грн застави з покладанням низки обов'язків, а саме: прибувати на кожну вимогу, не відлучатися за межі Дніпропетровської області без дозволу, повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи, здати на зберігання закордонні паспорти й утримуватися від спілкування зі свідками.
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру вісьмом особам у заволодінні понад 13,3 млрд грн. Серед підозрюваних є колишні менеджери напівдержавної «Укрнафти». За даними слідства, упродовж березня-серпня 2015 року ТОВ «Техтрейд Груп», ТОВ «Гарант-УТН», ТОВ «Галнафта», ТОВ «Торговий дім «Прикарпаттянафтотрейд» і ТОВ «Котлас» були визнані переможцями на аукціонах з продажу нафти. ПАТ «Укрнафта» уклала з ними договори купівлі-продажу й здійснила постачання сировини на суму 10,7 млрд грн.
Згідно з постановою Кабінету міністрів, постачання нафти здійснюється лише після повної оплати замовником, тобто «Укрнафта» не мала законних підстав постачати продукцію без отримання коштів у повному обсязі. Попри це сировину було постачено, перероблено на Кременчуцькому НПЗ, а виготовлені нафтопродукти реалізовано на АЗС по всій країні.
Крім того, у липні 2015 року «Укрнафта» уклала 52 договори купівлі нафтопродуктів з ТОВ «Котлас» із термінами постачання до кінця 2015 року, оплативши авансом їхню вартість обсягом понад 2,57 млрд грн. Пізніше було укладено додаткові угоди, якими терміни постачання продовжили до кінця 2018 року. Однак у підсумку «Укрнафта» нафтопродукти так і не отримала. Як встановили детективи, витрачені кошти було виведено за кордон на рахунки низки офшорних компаній. Частину договорів було визнано недійсними у межах господарського судочинства.
Таким чином, загальна сума майна і коштів, якими заволоділи, у двох епізодах становить понад 13,3 млрд грн.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти