У початок

ВАКС визначив понад 40 млн грн застави ексголові «Укрнафти»

Вищий антикорупційний суд відпустив під понад 40 млн грн застави колишнього виконувача обов'язків голови правління напівдержавного ПАТ «Укрнафта» Олексія Куща. Його підозрюють у причетності до заволодіння понад 13,3 млрд грн компанії.

Таке рішення 27 вересня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Детектив НАБУ і прокурор САП просили заарештувати ексголову правління «Укрнафти» з альтернативою застави, проте ВАКС їм відмовив.

«У задоволенні клопотання відмовити. Застосувати до підозрюваного (Олексія Куща – ред.) запобіжний захід у вигляді застави обсягом 16 200 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 40 192 200 грн», – ідеться в рішенні.

На підозрюваного вже поклали наступні обов'язки: прибувати на кожну вимогу; не відлучатися з Дніпра без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; здати на зберігання закордонні паспорти; утримуватися від спілкування зі свідками й носити електронний браслет.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру вісьмом особам у заволодінні понад 13,3 млрд грн. Серед підозрюваних є колишні менеджери напівдержавної «Укрнафти». За даними слідства, упродовж березня-серпня 2015 року ТОВ «Техтрейд Груп», ТОВ «Гарант-УТН», ТОВ «Галнафта», ТОВ «Торговий дім «Прикарпаттянафтотрейд» і ТОВ «Котлас» були визнані переможцями на аукціонах з продажу нафти. ПАТ «Укрнафта» уклала з ними договори купівлі-продажу й здійснила постачання сировини на суму 10,7 млрд грн.

Згідно з постановою Кабінету міністрів, постачання нафти здійснюється лише після повної оплати замовником, тобто «Укрнафта» не мала законних підстав постачати продукцію без отримання коштів у повному обсязі. Попри це, сировину було постачено, перероблено на Кременчуцькому НПЗ, а виготовлені нафтопродукти реалізовано на АЗС по всій країні.

Крім того, у липні 2015 року «Укрнафта» уклала 52 договори купівлі нафтопродуктів з ТОВ «Котлас» із термінами постачання до кінця 2015 року, оплативши авансом їх вартість обсягом понад 2,57 млрд грн. Пізніше було укладено додаткові угоди, якими терміни постачання продовжили до кінця 2018 року. Однак у підсумку «Укрнафта» нафтопродуктів так і не отримала. Як встановили детективи, витрачені кошти було виведено за кордон на рахунки низки офшорних компаній. Частина договорів була визнана недійсними в межах господарського судочинства.

Таким чином, загальна сума майна та коштів, якими заволоділи, за двома епізодами становить понад 13,3 млрд грн.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти