Європейський Союз розглядає обмеження на імпорт російського алюмінію й поступове виведення з країн скрапленого природного газу в рамках нового пакета санкцій, націлених на москву за її повномасштабне вторгнення в Україну, повідомляють джерела Bloomberg, знайомі з цим питанням.
Проєкт заходів, який буде частиною 16-го пакету санкцій блоку, включає обмеження ще для десятків суден, які є частиною московського «тіньового» флоту танкерів, що транспортують російську нафту, і подальший експортний контроль товарів, що використовуються у військових цілях. Цей крок також призведе до того, що більше банків відключать міжнародні платіжні системи SWIFT, сказали джерела на умовах анонімності через делікатність питання.
Обмеження на алюміній будуть поступовими, а часові рамки й обсяг ще тільки будуть визначати, додають джерела. З їхніх слів, вихід з виробництва СПГ може бути здійснено або як санкцію, або як частину дорожньої карти, яку виконавчий орган блоку має представити наступного місяця. Раніше Reuters повідомляв про дискусію щодо алюмінію.
Проєкти пропозицій все ще обговорюються між державами-членами і можуть змінитися до їх офіційного представлення.
Попри те, що до заборони на імпорт російського газу закликали декілька країн, ЄС все ще має вирішити, чи слід йому покладатися на санкції, щоб зробити це юридично обов’язковим, на правила як частину дорожньої карти чи на поєднання цих двох варіантів.
Санкції можуть бути найсильнішим аргументом для розірвання контрактів з російськими постачальниками, але вони вимагають одностайного схвалення країн-членів і обмежені в часі.
Європейські уряди, які раніше не бажали відмовлятися від російського СПГ, нервово спостерігають за зростанням цін на газ через холодну погоду й нові санкції США проти російської енергетики.
США з ЄС поступово накладали санкції на деякі російські СПГ-проєкти, щоб стримати плани москви з розширення експорту, але ці зусилля мало зменшили апетит регіону до російських постачань, які не потрапили під обмеження. Минулого року постачання до Європи зросли до рекордного рівня.
росія була ключовим постачальником на європейський ринок алюмінію до свого повномасштабного вторгнення в Україну, але постачання впали через широке самосанкціонування виробників і поступову зміну порядку глобальних ланцюжків постачань.
На частку росії припадає близько 6% європейського імпорту, причому обсяги скоротилися вдвічі порівняно з рівнями 2022 року, зазначила в записці аналітик Morgan Stanley Емі Гауер. Китай купує російський метал у великих обсягах з початку війни, і якщо буде введено заборону на імпорт, вплив на ринок залежатиме від того, чи вдасться переспрямувати додаткові обсяги, сказала вона.
Деякі офіційні особи заявили, що санкції проти російського трубопровідного газу нежиттєздатні, оскільки група країн, включаючи Угорщину й Словаччину, все ще покладаються на постачання російського газу ПАТ «газпром».
Заборона СПГ, імпорт якого минулого року досяг рекордного рівня, більш здійсненна, оскільки три країни, які постачають найбільшу частку палива, — Іспанія, Бельгія й Франція — не очікують блокування каральних заходів проти росії, на думку чиновників.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти