Польща каже, що хоче допомогти Чехії відмовитися від російської нафти, але закликає Прагу змінити своє податкове законодавство, щоб сприяти більшим інвестиціям у нафтову компанію Unipetrol, яка належить польському державному енергетичному гіганту Orlen.
Як повідомляє NFP, Варшава вважає чеський податок на несподіваний прибуток, що накладається на компанії й сектори, які отримують високі прибутки за сприятливої ринкової ситуації, як-от високі ціни на енергоносії й паливо, перешкодою для інвестування в нафтопереробні заводи Orlen у Чехії.
«Уряд Чехії запровадив дуже обмежувальний податок на компанії, податок на надприбуток», — сказав міністр державних активів Польщі Яцек Сасін учора під час візиту до Праги з Даніелем Обайтеком, генеральним директором Orlen, для зустрічі з міністром промисловості Чехії Йозефом Сікелою.
«Це також дуже сильно впливає на Unipetrol, який має величезні інвестиційні плани й хоче інвестувати в модернізацію своїх нафтопереробних активів у Чехії, — додав Сасін. — Наша спільна мета — повна ліквідація російської нафти в Чехії, [як] ми це зробили в Польщі».
Невдовзі після повномасштабного вторгнення росії в Україну уряд Польщі пообіцяв припинити весь російський імпорт нафти, газу і вугілля до кінця 2022 року. Він досяг успіху щодо газу й вугілля, але продовжив імпорт російської нафти цього року через довгостроковий контракт. Однак у лютому росія сама припинила ці постачання.
На відміну від Польщі, яка перейшла на постачання нафти морем, Чехія, що не має виходу до моря, залежить від трубопроводів, і з цієї причини торік її було звільнено від заборони Європейського Союзу на імпорт нафти з москви.
Проте країна також дивилася на захід, щоб забезпечити постачання нафти. Паралельно з перемовинами між Сасіним і Сікелою прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала оголосив про угоду подвоїти потужності вздовж Трансальпійського трубопроводу (TAL), який постачає нафтопереробні заводи в Чеській Республіці через сполучення «Інгольштадт-Кралупи-Литвинів».
«Збільшення потужностей дозволить з 2025 року збільшити постачання нафти до Чехії до 4 млн тонн на рік від надійних постачальників, що повністю покриє наше споживання», — заявив Фіала у twitter.
10-мільйонна країна потребує приблизно 7-8 млн тонн нафти на рік, яка приблизно порівну розподіляється між постачаннями, що надходять через TAL і нафтопроводом «дружба» з росії.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти