В начало

Подайте, хто може: «Приват» знижує ціни на дизель до збиткових

Консолідована мережа «Приват» знизила ціну на дизпальне, придбаного через власний додаток «Jet!» і у пунктах продажу, до 45,99 грн/л. Акційна ціна буде чинною до 7 грудня. Про це повідомила мережа своїх клієнтів у додатку.

Водночас ціни на пальне на стелі мережі варіюються від 46,99 грн/л у Житомирській, Одеській і Чернігівській областях до 51,99 грн/л у Донецькій. Загалом середня ціна у мережі становить 48,77 грн/л і є однією з найнижчих в країні, поступаючись тільки мережі Marshal (48,49 грн/л).

Водночас із початку листопада гуртова вартість дизельного пального зростає під тиском зовнішнього ринку. Згідно з моніторингом Консалтингової групи «А-95», станом на 6 листопада середня гуртова ціна на пальне становила 43,97 грн/л, що майже на 1 грн/л більше, ніж наприкінці жовтня.

Спред між акційною ціною у «Приваті» і середнім гуртом становить 2,02 грн/л. З урахуванням експлуатаційних витрат і податкового навантаження на операційну діяльність продажі за ціною, меншою від 48 грн/л, можна вважати збитковими.

Заправитись дизелем можна не на всіх заправках мережі. Станом на 7 листопада, як свідчить інтерактивна карта в «Jet!», дизпальне можна придбати на 321 заправці з 572, коли в середині жовтня він був майже на всіх АЗК.

Перебої з постачаннями пального в оператора тягнуться ще з жовтня. За версією учасників ринку, труднощі з пальним у «приватівців» можуть бути пов’язані з браком обігових коштів. Вочевидь продажем за мінімальною й навіть збитковою ціною оператор намагається залучити кошти споживачів для подальшої закупівлі пального.

Як повідомляв enkorr, у мережі були проблеми з наявністю на заправках бензину і скрапленого газу. Наразі ситуація покращилася: бензин є на 372 заправних комплексах, скраплений газ — на 208. Всю лінійку пального можна придбати тільки на 84 АЗК, що становить усього 15% від загальної кількості станцій, розміщених на карті у додатку.

Дестабілізація паливного роздробу групи «Приват» розпочалась після націоналізації і як наслідок втрати контролю за «Укрнафтою» й «Укртатнафтою» восени 2022 року.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти