Уряд провінції Шаньдун — головного нафтопереробного центру Китаю — підвищив податкові пільги на імпорт мазуту для шести незалежних нафтопереробних заводів (НПЗ) з метою підвищення їхньої прибутковості. Заводи страждають від низької маржі й слабкого попиту на паливо, зі слів джерел у галузі.
Податкова адміністрація Шаньдуну збільшила розмір знижки на споживчий податок на 25% — до 75-95% — для бензину й дизельного пального, виробленого з імпортованого мазуту. Таке рішення поширюється на так звані «чайники» (незалежні НПЗ), зі слів трьох джерел, обізнаних із ситуацією.
Зміни торкаються підприємств: Chambroad Petrochemicals, Hongrun Petrochemical, Lihuayi Group, Xinyue Group, Shandong Jincheng Petrochemical Group та Xintai Petrochemical. Зі слів одного з джерел, заводи були проінформовані близько двох тижнів тому.
Податкова служба провінції, національне відомство й згадані компанії не надали коментарів.
Незалежні заводи часто переробляють мазут прямої перегонки або важкі залишки, відомі як бітумна суміш, коли ціни на сиру нафту занадто високі, а імпортні квоти на неї обмежують закупівлі.
На початку 2025 року Китай підвищив імпортні мита на мазут, а наприкінці 2024-го скоротив податкові пільги на його постачання. За даними митниці, це призвело до скорочення імпорту мазуту до найнижчого рівня з січня по травень.
Міа Генг, заступник директора нафтового напрямку FGE по регіону Східного Суецу, зазначила у записці від 27 червня, що незалежні заводи зіштовхнулися з низькою рентабельністю й простоєм — і провінційна влада, ймовірно, прагне активізувати їхню діяльність для стимулювання виробництва й економіки.
Генг вважає, що податкові зміни можуть стимулювати попит на мазут з високим вмістом сірки й підвищити завантаження заводів.
Утім, у короткостроковій перспективі зміни навряд чи суттєво вплинуть на попит, оскільки сировинна нафта наразі дешевша, зі слів джерела в галузі й ще одного співрозмовника, обізнаного зі змінами.
НПЗ у Шаньдуні залишаються основними споживачами дешевої санкційної нафти з росії й Ірану на китайському ринку.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти