Ціни на нафту впали у четвер, 19 червня, а інвестори вагаються займати нові позиції після того, як президент Дональд Трамп дав неоднозначні сигнали щодо потенційної участі США в ізраїльсько-іранському конфлікті, тоді як Федеральна резервна система (ФРС) залишила процентні ставки незмінними.
Ф'ючерси на нафту марки Brent на 04:21 за Гринвічем знизилися на 20 центів, або 0,26%, до $76,5 за барель після зростання на 0,3% під час попередньої сесії, коли висока волатильність призвела до падіння цін на 2,7%.
Ціна на американську нафту марки West Texas Intermediate з постачанням у липні знизилася на 4 центи, або 0,05%, до $75,1 за барель після зростання на 0,4% попереднього тижня, коли вона впала на 2,4%.
Липневий контракт завершується у п’ятницю, а більш активний серпневий подешевшав на 8 центів, або 0,11%, до $73,42 за барель.
«У ціну все ще закладена здорова премія за ризик, оскільки трейдери очікують, буде наступним етапом ізраїльсько-іранської війни удар США чи мирні перемовини», — зазначив у клієнтській записці ринковий аналітик IG Тоні Сікамор.
Як пише Reuters, у середу Goldman Sachs заявив, що геополітична премія за ризик обсягом близько $10 за барель виправдана, враховуючи зниження постачання з Ірану й ризик ширших збоїв, які можуть підняти ціну на нафту Brent вище від $90.
Того ж дня Трамп повідомив журналістам, що США можуть приєднатися до Ізраїлю в атаках на Іран — а можуть і не приєднатися. У четвер конфлікт триває сьомий день.
Аналітики вважають, що пряма участь США розширить зону бойових дій і підвищить ризик атак на енергетичну інфраструктуру регіону.
Через непередбачуваність, яка вже давно супроводжує зовнішню політику Трампа, «ринки залишаються нервовими, очікуючи чіткіших сигналів, які можуть вплинути на світове постачання нафти й регіональну стабільність», — зазначила старший ринковий аналітик Phillip Nova Пріянка Сачдева.
Іран – третій за величиною виробник серед країн-членів ОПЕК, видобуває приблизно 3.3 млн барелів на добу (б/д) сирої нафти.
Близько 19 млн б/д нафти й нафтопродуктів транспортується через Ормузьку протоку вздовж південного узбережжя Ірану, і зростає занепокоєння, що бойові дії можуть порушити торговельні потоки.
При цьому Федеральна резервна система США залишила процентні ставки незмінними в середу, але передбачила два зниження до кінця року. Голова ФРС Джером Пауелл заявив, що рішення щодо зниження буде «залежним від даних» і що очікується прискорення споживчої інфляції на тлі запланованих Трампом мит на імпорт.
Зниження ставок стимулюватиме економіку, а відповідно — попит на нафту, хоча це також може посилити інфляцію.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти