В начало

Нафта зростає через санкції США проти Ірану

Ціни на нафту продовжили зростання в четвер, 17 квітня, через перспективу скорочення постачань після того, як Вашингтон запровадив додаткові санкції для стримування торгівлі іранською нафтою.

Як пише Reuters, окремі країни-виробники ОПЕК пообіцяли більше скоротити видобуток, щоб компенсувати перевищення узгоджених квот.

Ф'ючерси на нафту Brent піднялися на $0,55 (0,8%), до $66,40 за барель, на 03:21 за Гринвічем, а американська нафта West Texas Intermediate (WTI) коштувала $63,13, що на $0,66 (1,1%) більше за попереднє значення.

Обидва контрольні показники 16 квітня встановилися на 2% вище – на найвищих рівнях із 3 квітня, і вони на шляху до свого першого тижневого підвищення за останні три тижні. Четвер — останній розрахунковий день тижня перед Страсною п'ятницею й Великоднем.

«Я вважаю, що за зростанням стоїть кілька факторів: покриття шортів, слабший долар США, що робить сиру нафту дешевшою для покупки, і тиск США на Іран», — сказав ринковий аналітик IG Тоні Сикамор.

Він додав, що WTI може повернутися до $65-67 за барель, але може зіткнутися з проблемами для подальшого зростання. «Якщо ми припустимо, що економічне зростання в США протягом наступних двох кварталів буде рівним, а ВВП Китаю сповільниться до діапазону 3%-4%, це не добре для сирої нафти», — зазначив Сикамор.

У середу адміністрація президента Дональда Трампа опублікувала нові санкції проти експорту нафти з Ірану, зокрема щодо нафтопереробного заводу (НПЗ), який називають «чайником» у Китаї, посилюючи тиск на Тегеран на тлі перемовин щодо ескалації ядерної програми країни.

Крім того, Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) заявила вчора, що отримала оновлені плани від Іраку, Казахстану й інших країн щодо подальшого скорочення видобутку, щоб компенсувати перевищення квот.

«(Ці фактори), безсумнівно, могли вплинути на настрої — можна було б стверджувати, що видобуток в Ірані незначний і що квоти ОПЕК частіше порушуються, ніж спостерігаються, але обидва чинники сприяли більш позитивному тону», — сказав Майкл Маккарті, генеральний директор інвестиційної онлайн-платформи Moomoo.

Велике скорочення запасів бензину й дистилятів у США і менший, ніж очікувалося, приріст тижневих запасів сирої нафти також підтримали ринки, сказав Маккарті.

«Здебільшого тиск продажів на глобальних ринках сирої нафти останнім часом пов’язаний із побоюваннями щодо неминучого потоку нафти в США, але падіння обсягів перероблення свідчить про те, що можуть з’явитися вузькі місця у постачанні», — додав він.

Проте ОПЕК, Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) й кілька банків, включаючи Goldman Sachs і JP Morgan, знизили прогнози щодо цін на нафту і зростання попиту цього тижня. Мита США й відповіді інших країн створили хаос у світовій торгівлі.

Світова організація торгівлі (СОТ) заявила, що очікує, що цього року торгівля товарами впаде на 0,2% порівняно з жовтневими очікуваннями зростання на 3%.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти