В начало

Нафта дешевшає на тлі тарифної війни між Китаєм і США

Ціни на нафту впали в середу, оскільки зростання запасів у США й занепокоєння ринку щодо нової китайсько-американської торгової війни нівелюють поновлені спроби президента Дональда Трампа припинити експорт іранської сирої нафти.

На 04:27 GMT ф’ючерси на нафту Brent впали на 39 центів, або 0,51%, до $75,81 за барель. Американська нафта West Texas Intermediate (WTI) втратила 26 центів, або 0,36%, знизившись до $72,44.

Як пише Reuters, нафта у вівторок торгується в широкому діапазоні, при цьому WTI впав на 3%, що є найнижчим показником з 31 грудня, після того, як Китай оголосив про введення мит на імпорт США нафти, скрапленого природного газу й вугілля у відповідь на збори США з китайського експорту.

Однак ціни відновилися після того, як Трамп відновив кампанію «максимального тиску» на Іран, щоб згорнути його ядерну програму, яку він запровадив під час свого першого терміну, яка скоротила експорт іранської сирої нафти до нуля.

На ринок у середу вплинули вищі, ніж очікувалося, дані про запаси нафти в США за ніч, сказав Йеп Джун Ронг, ринковий стратег IG.

Запаси сирої нафти зросли на 5,03 млн барелів за тиждень, що закінчився 31 січня, повідомляють ринкові джерела з посиланням на дані Американського інституту нафти.

Згідно з джерелами, запаси бензину зросли на 5,43 млн барелів, а запаси дистиляту – впали на 6,98 млн барелів.

Офіційні дані уряду США про запаси нафти має бути оприлюднено в середу о 15:30 за Гринвічем.

Зростання запасів сирої нафти й палива у найбільшому світовому споживачі нафти свідчить про слабкість споживання, посилюючи занепокоєння інвесторів впливом мит на перспективи глобальної економіки й попиту на енергію.

Вплив мит у відповідь Китаю на імпорт енергоносіїв США буде обмеженим, «враховуючи те, що тарифи Китаю не змінюють ні глобальної пропозиції, ні попиту на ці товари», – заявили аналітики Goldman Sachs у вівторок.

Обидві країни зможуть знайти альтернативні ринки, йдеться в записці.

Що стосується Ірану, то Трамп у вівторок відновив свою кампанію «максимального тиску» на Іран, яка має на меті звести його експорт нафти до нуля, щоб перешкодити Тегерану отримати ядерну зброю.

Попри те, що Трамп заявив, що готовий до угоди з Іраном, він підписав президентський меморандум, який повертає жорстку політику Вашингтона щодо Ірану. План може вплинути на близько 1,5 млн барелів нафти на день, яку країна експортує, заявили аналітики ANZ у середу, посилаючись на дані відстеження руху суден.

«Придушення Ірану може бути тим, що необхідно для стабілізації ведмежих настроїв щодо цін на нафту на цей час, і, можливо, є місце для подальшого відновлення, принаймні в найближчій перспективі», — сказав Yeap з IG.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти