російський морський експорт сирої нафти відновився минулого тижня завдяки стрибку відвантажень з Арктичного регіону, що допомогло стабілізувати середній показник за чотири тижні. Про це повідомляє Bloomberg.
Щотижневі потоки зросли приблизно на 260 тис. барелів на день (б/д) у період до 10 листопада, оскільки відновлення постачань з арктичного порту «мурманськ» більш ніж компенсувало падіння потоків з головного російського тихоокеанського термінала у козьміно. Постачання з чорноморського порту «новоросійськ» також відновилися від попереднього тижневого рівня, коли проводилось технічне обслуговування.
Збільшення арктичних постачань було очікуваним. На початку минулого тижня чотири танкери опинилися в мурманському фіорді або дуже близько до нього. Завантаження там, швидше за все, знову припиняться, один танкер уже вийшов з порту, а прибуття ще двох очікується, але ближче до кінця тижня.
Рівень первинного перероблення в росії зріс у перший тиждень листопада, оскільки сезонне обслуговування мій пік. Ймовірно, це призведе до зменшення обсягів сирої нафти, доступної для експорту, хоча цей ефект може бути компенсовано ударом українського безпілотника по саратовському НПЗ «роснєфті».
За даними джерел, знайомих із даними міністерства енергетики, росія збільшила видобуток нафти майже відповідно до цільового показника ОПЕК+ у жовтні, включаючи помірне компенсаційне скорочення, щоб компенсувати попереднє перевиробництво. Це відбулося після того, як група виробників нафти, яку росія очолює разом із Саудівською Аравією, вдруге відклала план почати додавати частину постачань, які вона скоротила в останні роки. москві доведеться почекати принаймні до початку наступного року, щоб досягти планового зростання виробництва, хоча це може бути знову відкладено.
Загалом 31 танкер завантажив 23,96 млн барелів російської сирої нафти за тиждень до 10 листопада, свідчать дані відстеження руху суден і звіти портових агентів. Обсяг збільшився з переглянутого 22,13 млн барелів на 30 суднах минулого тижня.
Щоденні потоки сирої нафти за тиждень до 10 листопада зросли приблизно на 260 тис. барелів до 3,42 млн, відновивши приблизно 70% падіння попереднього тижня. Збільшення було зумовлене стрибком потоків з Арктичного регіону країни, що з лишком компенсувало менші постачання з Тихого океану.
Менш мінливі середні чотиритижневі потоки також зросли, досягнувши в середньому 3,39 млн б/д, що на 30 тис. більше, ніж за період до 3 листопада.
Постачання сирої нафти цього року становлять приблизно на 40 тис. б/д, або на 1,2%, нижче від середнього показника за весь 2023 рік.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти