В начало

Китайські НПЗ під загрозою закриття через падіння попиту на пальне

До 10% нафтопереробних потужностей Китаю можуть бути закриті протягом наступного десятиліття через зниження попиту на паливо, падіння маржі й прагнення уряду усунути неефективність у галузі. Цей процес особливо загрожує старим і малим НПЗ, повідомляє Reuters із посиланням на аналітичні звіти.

Електрифікація транспорту, уповільнення економічного зростання й посилення санкцій США проти низки країн-постачальників нафти, таких як Іран, суттєво ускладнюють діяльність малих НПЗ. Особливо це стосується незалежних заводів, відомих як «чайники», які становлять близько чверті галузі. 2024 року вони працювали лише на 54% потужності — найгірший показник із 2017 року, за винятком періоду COVID-19.

Крім того, політика Пекіна, спрямована на боротьбу з податковими порушеннями й регулювання квот на перероблення нафти, ще більше посилює тиск на малі підприємства.

Проблеми у нафтопереробній галузі Китаю вже позначилися на світовому ринку. Імпорт сирої нафти до країни 2024 року знизився на 1,9% — перше падіння за два десятиліття поза межами пандемії. Завантаженість потужностей НПЗ також впала: торік заводи працювали лише на 75,5% потужності, що значно нижче від рівня американських НПЗ (понад 90%).

За оцінками Wood Mackenzie, до 2028 року Китай втратить близько 1,1 млн барелів на добу (б/д) переробної потужності, що становить 5,5% національного ліміту. До 2050 року очікується додаткове скорочення ще на 1,2 млн б/д.

Малі НПЗ, які використовують імпортований мазут через обмеження на доступ до сирої нафти, постануть перед труднощами через підвищення тарифів і податкові зміни 2025 року. Заводи загальною потужністю понад 400 тис. б/д ризикують зупинитися.

Минулого року банкрутство трьох заводів Sinochem Group у провінції Шаньдун стало яскравим прикладом кризи. Навіть якщо їхню діяльність буде відновлено, заводи зіткнуться з нерентабельністю через відмову від зниженої нафти з країн, що під санкціями.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти