На сьогодні упродовж квітня Китай реекспортував понад 280 тис. т скрапленого природного газу, що є найбільшим обсягом за один місяць, згідно з даними відстеження руху суден, зібраними Bloomberg.
Це еквівалентно 7,7% від загального обсягу імпорту за місяць, свідчать оприлюднені дані. Високий обсяг реекспорту, ймовірно, зумовлений слабким внутрішнім попитом, оскільки м'яка зима й значні запаси означають, що Китай не має гострої потреби в суперохолодженому паливі. Країна також може отримати вигоду від вищих цін за кордоном.
Тим часом імпорт палива також має скоротитися цього місяця, що продовжить спад купівельної активності вже шостий місяць поспіль.
Експорт партій з китайських портів є рідкістю, але країна почала застосовувати цю практику з листопада, причому обсяги зросли з початку року, згідно з даними Bloomberg. До листопада країна востаннє реекспортувала партії у січні 2024 року.
Kpler, аналітична фірма, яка відстежує дані про судноплавство, показує, що Китай експортував близько 160 тис. тонн у квітні.
Перепродаж може принести полегшення покупцям в інших країнах, особливо імпортерам у Європі, які прагнуть поповнити запаси й компенсувати втрату постачання російськими трубопроводами.
Імпортери в Китаї раніше переспрямовували більшу частину свого законтрактованого СПГ з США у Європу в пошуках вищого прибутку на тлі слабкого внутрішнього попиту й штрафних мит на американське паливо.
Раніше enkorr повідомляв, що китайська національна офшорна нафтова корпорація CNOOC погодила умовну угоду про купівлю скрапленого природного газу в Abu Dhabi National Oil Corp (ADNOC). Згідно з угодою, починаючи з 2026 року постачання становитимуть 500 тис. т СПГ на рік.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти