В начало

Китай не купує американського СПГ вже понад два місяці

Практично відразу після приходу Дональда Трампа до влади Китай перестав замовляти в США скраплений природний газ. Через війни мита, що вибухнули потім, експерти не чекають відновлення торгівлі між країнами в цьому секторі. Від протистояння двох найбільших економік можуть виграти російські постачальники СПГ.

Жодних постачань СПГ із США не спостерігається вже понад 10 тижнів, повідомляє Financial Times із посиланням на дані про пересування суден. Після того, як танкер, що вийшов з американського Корпус-Крісті, доставив СПГ до провінції Фуцзянь 6 лютого, жодне інше судно не прийшло до Китаю з вантажем скрапленого палива. Один танкер було переспрямовано у Бангладеш, оскільки він не встиг прибути до введення Китаєм 15% мит на американський СПГ 10 лютого у відповідь на перші тарифи Трампа проти Китаю.

З того часу китайська ставка зросла до 49%, зробивши американський газ економічно невигідним для місцевих покупців у найближчому майбутньому. «Це матиме довгострокові наслідки, — вважає Анн-Софі Корбо, фахівець із газу з Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету. – Не думаю, що китайські імпортери укладатимуть нові контракти на постачання американського СПГ».

У цій ситуації може посилитись енергетична співпраця Китаю з росією. «Він, напевно, збільшить імпорт російського СПГ», — заявив минулого тижня посол у росії Чжан Ханьхуей.

росія зараз посідає третє місце серед постачальників СПГ до Китаю після Австралії й Катару.

Щоправда, попит на пальне, швидше за все, знизиться через уповільнення китайської економіки, зокрема внаслідок торгової війни. Energy Aspects очікує падіння попиту в Азії загалом на 5-10 млн тонн цього року. Крім того, з кінця березня постачальники російського СПГ (у цьому секторі безроздільно лідирує «новатек») не можуть користуватися для перевалки європейськими портами.

Раніше газ перевантажувався з криголамних СПГ-танкерів на звичайні, щоб потім вирушити у віддаленіші регіони світу. Тепер судна не зможуть повертатися до росії за газом так швидко, як раніше, через що кількість виправлень може скоротитися.

Китайські компанії купували у США невеликі обсяги, воліючи перепродувати газ у Європу, де ціни після початку розв'язаної росією повномасштабної війни в Україні тримаються на вищому рівні. Якщо у 2021 р. 11% імпортного СПГ надійшло до Китаю з США, то 2024 року — лише 6%.

Тепер, зі зростанням мит на американський газ фактично до рівня ембарго, торгові потоки перерозподіляться, каже Річард Броунз із Energy Aspects: «Це має трохи знизити ціни на газ у Європі».

Європейський газовий ф'ючерс Dutch TTF, чия ціна досягала на початку лютого 57,3 євро/МВт•год, вже здешевшав до 35,6 євро/МВт•год ($428 за 1 000 кубометрів) на очікуваннях уповільнення економічного зростання внаслідок торгової війни.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти