В начало

Експорт СПГ з США зріс завдяки попиту Європи

Експорт СПГ з США з початку цього року зріс більш ніж на 20% порівняно з аналогічним періодом торік, головним чином завдяки закупівлям європейськими країнами, на які припадало понад три чверті від загального обсягу замовлень у США, повідомляє Reuters.

За даними торговельної аналітичної компанії Kpler, загальний обсяг постачань скрапленого природного газу (СПГ) з США з січня по квітень становив 34,6 млн метричних тонн, що стало найбільшим обсягом за всю історію за цей період.

На європейські країни припадало 26,5 млн тонн, або 77% від загального обсягу, відвантаженого американськими продавцями.

Закупівлі Європою зросли на 49% порівняно з першими чотирма місяцями 2024 року, і це свідчить про те, що європейські споживачі й трейдери газу принаймні частково намагалися заспокоїти президента США Трампа, скуповуючи американські вантажі під час митних перемовин.

Постачання скрапленого природного газу з США до Європи продовжуватимуть зростати, заявив 28 квітня міністр енергетики США Кріс Райт агентству Reuters під час візиту до столиці Польщі Варшави.

Найвищий загальний обсяг виробництва електроенергії з газового палива в Європі за чотири роки протягом І кварталу 2025 року, ймовірно, також підтримав значний імпорт СПГ у регіоні.

Відносно низькі запаси газу в Європі, які наразі приблизно на 33% нижчі за торішній рівень, також, ймовірно, сприяли високому апетиту до імпорту СПГ і залишатимуться ключовим фактором регіонального інтересу до імпорту СПГ у найближчі місяці.

Франція, Велика Британія й Нідерланди були трійкою найбільших покупців американського СПГ з січня по квітень, і разом на них припадало майже 35% від загального обсягу закупівель.

Імпорт до Франції був найвищим з США за період із січня по квітень – 4,8 млн тонн, тоді як обсяги у Великій Британії й Нідерландах були трохи нижчими за попередні піки.

Серед інших великих європейських покупців були Туреччина (з рекордними 3,2 млн тонн), Іспанія, Італія й Польща, які різко збільшили виробництво електроенергії з газового палива протягом І кварталу 2025 року порівняно з початком 2024 року.

Серед інших помітних європейських покупців були Німеччина, Бельгія, Греція й Литва, як показали дані Kpler.

У той час як імпорт СПГ до Європи досяг нових максимумів 2025 року, закупівлі в Азії рухаються у протилежному напрямку.

Загальний імпорт СПГ до Азії на рівні 4,91 млн тонн за період із січня по квітень був найнижчим за цей період з 2019 року й на 41% знизився порівняно з аналогічним періодом торік.

 

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти