В начало

Доходи рф від експорту палива впали в червні до мінімуму — CREA

Щомісячні доходи росії від експорту викопного палива впали на 5%, порівняно з попереднім місяцем, до 664 млн євро на день. Такі дані звіту Центру досліджень енергетики й чистого повітря (CREA).

У червні 2024-го Європейський Союз був найбільшим імпортером російського СПГ, купуючи 54% загального експорту росії. За ним ішли Китай – 22% і Японія –18%.

Бельгія, Іспанія і Франція у червні імпортували СПГ винятково з росії. Бельгія була другим за величиною загальним імпортером російського викопного палива, закупивши 223 млн євро, за нею йдуть Іспанія з 182 млн євро та Франція з 151 млн євро.

Нижня цінова межа в $30 за барель (що все ще значно перевищує витрати росії на виробництво, які в середньому становлять $15 за барель) скоротила б доходи росії на 58 млрд євро (25%) з моменту оголошення санкцій у грудні 2022-го до кінця червня 2024 року. Обмеження ціни в $30 за барель тільки в червні скоротило б доходи росії на 3,23 млрд євро (25%), вважають у CREA.

З моменту запровадження санкцій до кінця червня 2024 року ретельне дотримання політики обмеження цін на нафту скоротило б доходи росії на 8% (19,52 млрд євро). Лише в червні повне дотримання обмеження ціни скоротило б доходи на 10% (приблизно 1 млрд євро).

У червні 2024 року ЄС оголосив про свій 14-й пакет санкцій, який уперше націлений на 27 конкретних суден, що беруть участь у війні росії проти України. Ці судна підпадають під заборону на доступ до порту і заборону на надання послуг.

Незважаючи на узгоджені зусилля Європейського Союзу зменшити залежність від російського природного газу після повномасштабного вторгнення росії в Україну, імпорт ЄС із росії в першій половині 2024 року зріс на 27%, порівняно з аналогічним періодом 2023-го, та спрямував до росії 8,7 млрд євро доходів.

Сплеск поглибив залежність ЄС від російського газу. За перші шість місяців 2024 року імпорт із росії склав 20% загального споживання природного газу в ЄС (включаючи операції з перевантаження), що на 4%  більше, ніж торік. Незважаючи на те, що деякі країни ЄС прагнуть запровадити санкції проти російського СПГ, імпорт СПГ до блоку в першій половині 2024-го збільшився на 9%, порівняно з минулим роком. Російський СПГ становить 43% загального імпорту російського газу ЄС цього року.

Решта імпортованого в ЄС природного газу з росії надходила транзитом через Україну та газопровід «Турецький потік», при цьому імпорт значно зріс. Імпорт газу, що надходить до ЄС через газопровід «Турецький потік», зріс на 64%, а імпорт через Україну — на 30%, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти