В начало

Держгеонадра має розглянути заяву «Укрнафтобуріння» на Сахалінське родовище — рішення суду

Київський окружний адмінсуд зобов'язав Державну службу геології та надр розглянути заяву «Укрнафтобуріння» про видачу спецдозволу на видобування газу на Сахалінському родовищі. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Також Держгеонадра зобов’язана розглянути заяву на укладення з «Укрнафтобурінням» угоди про умови користування надрами.

Відповідний виконавчий лист було видано судом 9 лютого 2024 року.

«27 лютого 2024 року судовий документ набув чинності, тому заяву має бути розглянуто Держгеонадра невідкладно, у встановлені законодавством строки», — йдеться у повідомленні.

У компанії додали, що від зупинки видобутку природного газу на Сахалінському родовищі держава щомісяця втрачає 190 млн грн ренти, 130 млн грн ПДВ і близько 80 млн грн податку на прибуток.

Нагадаємо, 4 грудня 2023 року Державна служба геології та надр анулювала спеціальний дозвіл № 6349 від 10 липня 2019 року, наданий «Укрнафтобурінню» з метою видобування вуглеводнів на Сахалінському нафтогазоконденсатному родовищі. Спецдозвіл припинили на виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду.

«Укрнафтобуріння» звернулося до Верховного суду, але той не побачив підстав для касаційного перегляду.

Після цього Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами попередило, що анулювання спецдозволу веде до втрат бюджету і тривалої зупинки видобутку на період проведення нових конкурсів, а це загроза енергетичній та національній безпеці держави.

Нагадаємо, у квітні 2023 року Печерський районний суд Києва заарештував акції «Укрнафтобуріння» і передав їх АРМА. Після цього управителем  підприємства обрали «Укрнафту».

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти