Ціни на нафту незначно змінилися в п’ятницю, але прогнозується їхнє зниження протягом другого тижня через побоювання, що тривала торгова війна між Сполученими Штатами й Китаєм обмежить економічне зростання й скоротить споживання сирої нафти.
Ф'ючерси на Brent зросли на 14 центів, або 0,2%, до $63,47 за барель на 05:22 за Гринвічем, тоді як ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) також підвищилися на 0,2%, до $60,21 після того, як контрольні показники 10 квітня встановилися на $2 нижче.
Цього тижня Brent має здешевшати на 3,2%, а WTI – на 2,9%. Обидва контрольні показники впали на 11% за попередній тиждень.
Як пише Reuters, тривала суперечка між двома найбільшими економіками світу, ймовірно, призведе до зменшення обсягів світової торгівлі й переривання торговельних шляхів, що зрештою вплине на глобальне економічне зростання.
«Ми очікуємо, що ціни залишатимуться під тиском, оскільки інвестори оцінюють поточні торговельні перемовини й зростання напруженості між Вашингтоном і Пекіном», — заявили аналітики BMI у п’ятничній записці.
Занепокоєння через уповільнення світової економіки також чинить тиск на ціни на нафту, зазначив Деніел Хайнс, старший стратег із сировинних товарів ANZ. Банк прогнозує, що споживання нафти знизиться на 1%, якщо глобальне економічне зростання опуститься нижче за 3%, додав Хайнс.
Президент США Дональд Трамп підвищив мита для Китаю до 145% у четвер, навіть після того, як на початку цього тижня оголосив про призупинення високих мит проти десятків торгових партнерів. Китай, своєю чергою, запровадив додаткове мито на імпорт американських товарів.
10 квітня Управління енергетичної інформації США знизило прогнози зростання світової економіки й попередило, що мита можуть серйозно вплинути на ціни на нафту, оскільки знижено прогнози попиту на нафту в США й світі на цей та наступний роки.
Аналітики BMI заявили, що зустріч ОПЕК+, яку заплановано на 5 травня, може виявитися вирішальною, сигналізуючи про бажання втрутитися задля стабільності ринку.
«Оголошення про додаткове зростання пропозиції на наступній зустрічі, ймовірно, стане тригером для нового розпродажу», — вважають аналітики.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти