Ціни на нафту різко зросли у вівторок, продовживши ралі попереднього дня, спричинене зупиненням видобутку на норвезькому родовищі Johan Sverdrup, хоча інвестори залишалися обережними на тлі побоювань ескалації російсько-української війни. Про це пише Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent з постачанням у січні зросли на 15 центів, або 0,2%, до $73,45 за барель – до 04:30 за Гринвічем, тоді як ф'ючерси на нафту марки West Texas Intermediate з постачанням у грудні були на рівні $69,31 за барель, що більше на 15 центів, або 0,2%. Активніший січневий контракт на WTI здорожчав на 13 центів, або 0,2%, до $69,3.
Обидва контрольні показники піднялися більш ніж на $2 за барель у понеділок після норвезької Equinor, яка повідомила, що призупинила видобуток на родовищі Йохана Свердрупа, найбільшому у західній Європі, через відключення електроенергії на суші.
Зі слів представника Equinor, роботи з відновлення виробництва тривають, проте наразі їх призупинено, тож невідомо, коли вони відновляться.
Крім того, найбільше в Казахстані нафтове родовище Тенгіз, яким керує американська Chevron, скоротило видобуток нафти на 28-30% через ремонт, сприяючи подальшому скороченню глобальних постачань. Очікується, що ремонт завершиться до суботи, повідомило Міністерство енергетики країни.
«Зупинення видобутку на родовищі Johan Sverdrup в Норвегії з потужністю 755 тис. барелів на день (б/д) через відключення електроенергії й падіння видобутку на родовищі Тенгіз у Казахстані забезпечили подальше зростання», — йдеться у повідомленні аналітиків ING.
Крім того, геополітичні ризики між росією й Україною зросли після того, як США заявили, що дозволять Україні завдавати ракетних ударів далекої дальності по росії.
У неділю росія завдала найбільшого авіаудару по Україні за майже три місяці, серйозно пошкодивши енергосистему країни.
Двоє американських чиновників і джерело, знайоме з цим рішенням, повідомили в неділю, що значно змінило політику Вашингтона, тому що адміністрація президента Джо Байдена дозволила Україні використовувати зброю, вироблену в США, щоб завдати глибоких ударів по росії.
У понеділок кремль заявив, що росія відповість на те, що він назвав необачним рішенням адміністрації Байдена, попередньо попередивши, що таке рішення підвищить ризик конфронтації з очолюваним США альянсом НАТО.
Інвестори насторожені, сказав Тосітака Тазава, аналітик Fujitomi Securities, «оцінюючи напрямок російсько-української війни після ескалації у вихідні».
Тим часом трейдери почали переводити торгівлю WTI на січневий контракт перед закінченням терміну дії грудневого контракту у середу.
У понеділок WTI перевернувся до контанго вперше з лютого, причому постачання у січні торгувалися з премією до грудневого контракту, що свідчить про те, що обмеження постачань зменшується.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти