В начало

Ціни на канадську важку нафту різко впали після повалення Мадуро

Захоплення президента Венесуели Ніколаса Мадуро американськими військами минулими вихідними вже відлунює на нафтовому ринку Америки, зокрема в Канаді.

Як повідомляє Bloomberg, ціни на канадську важку нафту в понеділок знизилися до річного мінімуму, оскільки трейдери враховують можливість того, що більше підсанкційної нафти з Венесуели може надходити до узбережжя Мексиканської затоки США.

Канада, найбільший виробник важкої сирої нафти у світі, виграла від падіння видобутку у Венесуелі останніми роками, адже розширення трубопроводів до узбережжя Мексиканської затоки дозволило НПЗ там замінити втрачені обсяги з Південної Америки.

Ціна на канадську нафту сорту Cold Lake зі знижкою у лютому до американського еталону West Texas Intermediate (WTI) у Кушинзі (штат Оклахома) зросла до $7,25 за барель на початку торгів 5 січня з $6,8 2 січня, згідно з даними Modern Commodities. Це найнижчий показник за понад рік, за інформацією Link Data Services. На узбережжі Мексиканської затоки нафта Cold Lake торгувалася на рівні $6,2 нижче за WTI порівняно з $6,15 2 січня. В Альберті знижка зросла до $13,4 за барель із $13,1 2 січня.

Нафта з нафтовмісних пісків Альберти схожа на важку нафту з високим вмістом сірки, що видобувається у Венесуелі. Акції канадських компаній, що працюють із нафтовмісними пісками, також упали в понеділок, зокрема Canadian Natural Resources Ltd., Cenovus Energy Inc. і Suncor Energy Inc.

Видобуток нафти у Венесуелі різко скоротився за 12 років правління Мадуро, і нині країна виробляє близько 1 млн б/д, що вдвічі менше, ніж у 1970-х роках. Очікується, що відродження галузі займе роки й коштуватиме понад $100 млрд.

Короткострокові ф’ючерси на сиру нафту не одразу відреагували на ці події, і ринок загалом готується до перенасичення.

У записці TD Cowen від 5 січня зазначено, що усунення Мадуро не є «безпосередньою загрозою» для Канади. Лише швидке відновлення виробництва у Венесуелі може суттєво вплинути на ціни.

«Це припускає, що обсяги венесуельської нафти, які наразі призначені для Китаю, не продаються на відкритому ринку; якщо це так, то, можливо, існує короткостроковий шлях до тиску на високі ціни на сиру нафту», — йдеться у повідомленні.

За даними Kpler, близько 9 млн барелів венесуельської нафти перебувають у плавучих сховищах, готових до вивантаження в Китаї. Очікується також, що дії США обмежать потоки до Китаю, який дедалі більше покладається на імпорт нафти з Канади після запуску розширеного Трансгірського трубопроводу до Ванкувера.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти