В начало

Черги на західному кордоні грають на руку постачальникам газу з півдня

Наприкінці травня обсяги автомобільних постачань скрапленого газу в Україну через польський кордон залишаються низькими. Зменшення надходжень продукту з цього напрямку зумовлено довгими чергами на західних КПП і припиненням продажів деякими балтійськими й польськими компаніями через відсутність сертифікатів.

Проблеми на заході грають на руку постачальникам на півдні — минулого тижня автомобільний імпорт газу з Румунії зріс на 70%. Роботу з українським ринком відновлюють румунські компанії, які востаннє постачали продукт узимку.

Впровадження заборони імпорту нафтопродуктів без сертифікатів призвело до зменшення кількості пропозицій скрапленого газу з країн Балтії. За даними enkorr, латвійські компанії повністю припинили продажі продукту в Україну. Постачання газу з Литви продовжуються, оскільки деякі компанії є авторизованими постачальниками продукції Orlen Lietuva.

Цього тижня ціни автомобільних партій ПБТ з польських і балтійських терміналів майже не змінилася й складає $618-675/т з урахуванням вартості транспортування до українського кордону. Ціни залишаються стабільними попри зростання котирувань на білорусько-польському кордоні. Протягом тижня залізничні партії ПБТ на умовах DAP Брест зросли на $30/т, до $470-500/т.

«Піднімати ціни дуже важко, у Польщі зараз багато продукту», — каже один із польських трейдерів. Утім, учасники ринку вважають, що протягом наступних кількох тижнів ситуація на польському ринку може змінитися, оскільки обсяги залізничних постачань газу з росії у травні зменшилися.

Залізничні партії ПБТ казахського і європейського походження відвантажувались за $675-735/т. Учасники ринку повідомляють, що через проблеми з перетином польського кордону автомобільним транспортом, збільшився попит на оренду газових цистерн компанії «Укрспецтрансгаз».

«Ми взяли додатково кілька вагонів, бо на цьому напрямку відчувається пожвавлення. Інші компанії теж замовляють транспорт. Черги на кордоні і впровадження постанови змушує імпортерів шукати альтернативні шляхи постачань», — каже керівник групи GT Владислав Колодяжний. «Кількість запитів на відвантаження газу залізницею в Україну збільшилася. Але подивимося, чи будуть продажі», — каже польський трейдер.

На південному напрямку продажі скрапленого газу зростають. Не бажаючи витрачати час на у чергах на польському кордоні, деякі українські компанії збільшили обсяги закупівель продукту в Румунії. За даними enkorr, автомобільні партії ПБТ з терміналів у Дорнешті й Негоєшті продаються за $640-680/т з урахуванням вартості доставки до пункту Сирет.

«У Румунії зараз поганий попит на газ, а продажі в Україну відносно минулого тижня покращилися», — кажуть у Bulmarket. Цього тижня продукт з терміналу у Галаці продається за $630-660/т. Також є пропозиції пропан-бутанової суміші у Констанці, автомобільні партії газу звідти продаються за $610/т.  

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти