Ціни на нафту різко зросли в четвер після падіння майже на 2% на попередній сесії. Інвестори оцінюють потенційне збільшення видобутку ОПЕК+ проти суперечливих тарифних сигналів Білого дому й поточних ядерних перемовин між США й Іраном.
Ф'ючерси на нафту марки Brent виросли на $0,08 (0,12%), до $66,20 за барель, на 05:05 за Гринвічем, тоді як американська нафта West Texas Intermediate (WTI) здорожчала на $0,09 (0,14%), до $62,36 за барель.
Ціни впали на 2% на попередній торговій сесії після того, як агентство Reuters повідомило, що кілька членів ОПЕК+ запропонують групі прискорити збільшення видобутку на другий місяць у червні, посилаючись на три джерела, знайомі з перемовинами ОПЕК+.
«Хоча вчорашній перехід до ризику збільшив більшість ризикованих активів, нафта залишилася позаду завдяки розбрату в ОПЕК+», — пишуть аналітики ING у примітці.
Казахстан, який видобуває близько 2% світового видобутку нафти й неодноразово перевищував свою квоту протягом останнього року, заявив, що віддаватиме перевагу національним інтересам, а не інтересам ОПЕК+ при визначенні рівнів видобутку, повідомило агентство Reuters у середу.
Раніше між членами ОПЕК+ виникали суперечки щодо дотримання квот на видобуток, одна з яких призвела до виходу Анголи з ОПЕК+ у 2023 року.
«Подальші розбіжності між членами ОПЕК+ є явним ризиком зниження, оскільки це може призвести до цінової війни», — вважають аналітики ING.
Ознаки того, що США й Китай можуть наблизитися до торгових перемовин, підтримали ціни. The Wall Street Journal повідомила, що Білий дім готовий знизити мита для Китаю до 50%, щоб розпочати перемовини.
Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив у середу, що нинішні мита на імпорт — 145% на китайську продукцію, що прямує до США, і 125% на американську продукцію, що прямує до Китаю — не стійкі й мають бути знижені до того, як почнуться торгові перемовини між двома сторонами.
Проте прес-секретар Білого дому Керолайн Левітт пізніше повідомила Fox News, що одностороннього зниження мит на товари з Китаю не буде.
Аналітики Rystad Energy кажуть, що тривала торгова війна між США й Китаєм може скоротити зростання попиту на нафту в Китаї вдвічі цього року до 90 тис. б/д зі 180 тис. б/д.
Трамп також розглядає можливість звільнення від мит на імпорт автомобільних запчастин з Китаю, повідомляє Financial Times у середу.
Потенційно чинячи тиск на ціни на нафту, США й Іран проведуть третій раунд перемовин цими вихідними щодо можливої угоди про відновлення обмежень на програму Тегерана зі збагачення урану. Ринок стежить за перемовинами, в пошуках ознак того, що зближення США й Ірану може призвести до послаблення санкцій проти іранської нафти й збільшення пропозиції.
Проте у вівторок США наклали нові санкції на енергетичний сектор Ірану, що, зі слів речника МЗС Ірану, свідчить про «брак доброї волі й серйозності» щодо діалогу з Тегераном.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти