Orlen розпочав розробку нового родовища природного газу у Великій Польщі, зміцнюючи свої позиції як ключового постачальника енергетичних ресурсів у Польщі.
Орієнтовні ресурси родовища Гродзево в гміні Шрем становлять майже чверть мільярда кубічних метрів газу, які будуть розроблятися протягом наступних 18 років. Про це повідомляє Petronews.
Початок видобутку в Гродзеві є частиною ширшої стратегії компанії зі збільшення внутрішнього видобутку природного газу до 4 млрд кубічних метрів до 2030 року. Свердловина з вражаючою глибиною майже 3 тис. м — спільне підприємство Orlen і Orlen Upstream Polska.
«Наші власні ресурси — найнадійніше джерело постачання для наших клієнтів, що забезпечує значний внесок в енергетичну безпеку нашої країни», — підкреслює Вєслав Пругар, член правління Orlen Upstream і президент Orlen Upstream Polska.
Видобута сировина після перероблення до комерційних параметрів буде безпосередньо постачатися в національну транспортну систему, що сприятиме стабілізації постачань газу польським одержувачам.
Великопольське воєводство відіграє ключову роль на енергетичній карті Польщі. Orlen розробляє там 37 родовищ, використовуючи 144 свердловини. 2024 року видобуток газу в цьому регіоні досяг вражаючого рівня – близько 1,64 млрд куб. м, що становить майже половину загального видобутку компанії в Польщі (3,3 млрд куб. м).
Згідно зі стратегією Orlen Group 2035, компанія планує збільшити загальний видобуток природного газу з внутрішніх і зовнішніх родовищ до 12 млрд кубометрів на 2030 рік.
Одним із ключових елементів цієї стратегії є інтеграція вітчизняних активів у Orlen Upstream Polska, що дозволить ефективніше управляти ресурсами.
Наразі власний видобуток природного газу групи Orlen у Польщі покриває приблизно 20% внутрішнього попиту. Група Orlen має значну кількість концесій у Польщі — 223, пов’язаних з розвідкою й видобутком вуглеводнів, що свідчить про масштаби участі концерну в забезпеченні енергетичної безпеки Польщі.
Нагадаємо, 2024 року загальний видобуток природного газу групи Orlen у Польщі й за кордоном зріс до 8,6 млрд куб. м, що на 20% більше, ніж роком раніше.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти