Ціни на нафту опускаються в понеділок на статданих з Китаю, які показали посилення спаду активності у промисловому секторі країни.
Індекс менеджерів із закупівель (PMI) у переробній промисловості КНР у серпні знизився до 49,1 пункту порівняно з 49,4 пункту місяцем раніше, повідомило Державне статистичне управління (ДСУ) країни. Значення індексу нижче від позначки 50 пунктів вказує на спад активності в секторі. Промисловий PMI перебуває нижче за цей рівень четвертий місяць.
Вартість листопадових ф'ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures за даними на 8:20 за київським часом становить $76,33 за барель, що на $0,6 (0,78%) нижче, ніж на закриття попередніх торгів. У п'ятницю ці контракти здешевшали на $1,89 (2,4%) – до $76,93 за барель.
Ф'ючерси на нафту WTI на жовтень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) знизилися в ціні на цей час на $0,53 (0,72%) – до $73,02 за барель. За підсумками попередньої сесії вартість цих контрактів зменшилася на $2,36 (3,1%) – до $73,55 за барель.
Минулого тижня Brent здешевшала на 0,3%, WTI – на 1,7%. У серпні зниження цін становило 2,4% й 5,6% відповідно, за даними Dow Jones.
Сигнали спаду активності у промсекторі КНР посилюють очікування послаблення попиту на енергоносії у країні, тоді як країни ОПЕК+ готуються частково відмовитися від добровільного обмеження видобутку з жовтня.
Як повідомляє Bloomberg, країни альянсу, як і раніше, мають намір збільшити видобуток на 180 тис. барелів на добу (б/д) з наступного місяця. Наразі свідчень того, що це рішення може бути відкладено, немає, зазначають джерела агентства.
«У нас, як і раніше, є сумніви в тому, що ринку потрібні ці постачання, – каже Уоррен Паттерсон, який відповідає за стратегію на сировинних ринках в ING Groep NV. – Побоювання щодо перспектив попиту в Китаї навряд чи зникнуть в найближчому майбутньому».
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти