У понеділок ціни на нафту зросли, оскільки нижчі, ніж очікувалося, дані щодо інфляції в США відродили надії на подальше пом’якшення політики, хоча перспективи надлишку пропозиції наступного року негативно впливають на ринок.
Ф'ючерси на нафту Brent виросли на 36 центів, або 0,5%, до $73,3 за барель на 04:21 GMT. Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate зросли на 39 центів, або 0,6%, до $69,85 за барель.
«Ризиковані активи, включаючи ф’ючерси на акції США й сиру нафту, розпочали тиждень на міцнішій основі», — сказав аналітик IG Markets Тоні Сикамор, додавши, що більш низькі дані про інфляцію допомогли пом’якшити занепокоєння після різкого зниження ставки Федеральною резервною системою (ФРС).
«Я думаю, що ухвалення Сенатом США закону про припинення короткої роботи на вихідних допомогло», — сказав він.
Як пише Reuters, минулого тижня обидва контрольні показники нафти впали більш ніж на 2% через занепокоєння глобальним економічним зростанням і попитом на нафту після того, як центральний банк США висловив обережність щодо подальшого послаблення монетарної політики. Дослідження провідного азійського нафтопереробника Sinopec, яке вказує на пік споживання нафти в Китаї 2027 року, також вплинуло на ціни.
Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами США (CFTC) повідомила в п’ятницю, що за тиждень до 17 грудня фінансові менеджери підвищили свої довгі позиції по ф’ючерсах і опціонах на американську нафту.
Занепокоєння європейськими постачаннями зменшилися після повідомлень про відновлення роботи трубопроводу «дружба», який відправляє російську й казахстанську нафту в Угорщину, Словаччину, Чехію й Німеччину, після зупинки в четвер через технічні проблеми на російській насосній станції.
Відвантаження відновлено в суботу, повідомляє білоруське державне інформаційне агентство «БелТА». У неділю міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що постачання «дружбою» в країну відновлено.
До зупинки трубопровід транспортував 300 тис. барелів нафти на день (б/д).
Президент США Дональд Трамп у п'ятницю закликав Європейський Союз збільшити імпорт американської нафти й газу або зіткнутися з тарифами на експорт блоку.
Європейська комісія заявила, що готова обговорити з Трампом, як зміцнити те, що вона назвала вже міцними відносинами, зокрема в енергетичному секторі.
У неділю Трамп також погрожував відновити контроль США над Панамським каналом, звинувативши Панаму в тому, що вона стягує надмірні ставки за використання центральноамериканського проходу, і отримавши різку критику з боку президента Панами Хосе Рауля Муліно.
Минулого тижня в США кількість працюючих нафтових вишок зросла на одну – до 483, найвищого показника з вересня, повідомив Baker Hughes у п’ятницю.
Аналітики Macquarie спрогнозували зростання надлишку пропозиції на наступний рік, що призведе до зниження цін на Brent до середнього рівня $70,5 за барель із цьогорічного середнього рівня $79,64 за барель, йдеться у грудневому звіті.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти