У початок
Shell виходить з українського ритейл-бізнесу. П’ять фактів про Shell в Україні

Shell виходить з українського ритейл-бізнесу. П’ять фактів про Shell в Україні

Спецпроєкт

Shell прийняла пропозицію від ПАТ «Укрнафта» про придбання всієї частки Shell у ТОВ «Альянс Холдинг», яке контролює та управляє мережею автозаправних станцій під брендом Shell в Україні.

Після завершення угоди, автозаправні станції, які зараз працюють під брендом Shell в Україні, перейдуть у керування ПАТ «Укрнафта» та продовжать роботу вже під новим брендом. Угода забезпечить безперервність працевлаштування персоналу та надання послуг клієнтам в Україні. Ця угода підлягає погодженню Урядом України.

1. Shell – відповідальний міжнародний інвестор 

Ритейл-бізнес Shell увійшов на український ринок 2007 року як частина кластеру Центральної та Східної Європи. Мережа АЗС Shell нараховує 131 станцію у 20 областях України, з яких функціонують 116. Щоб відповідати потребам українських власників електромобілів, кількість яких постійно збільшується, на понад 16% мережі Shell установлені електрозарядні модулі.

Від початку повномасштабного вторгнення агресора в Україну Shell зберегла 100% робочих місць. Із 2007 року й донині група Shell інвестувала в економіку України понад 460 млн доларів США. Також компанія залишалася одним із найбільших платників податків у секторі роздрібної торгівлі пальним. З 2023 року Shell поставили понад 3000 тонн бітуму українському партнеру для реконструкції доріг.

2. Shell Україна ввійшла до переліку найкращих роботодавців України

У жовтні 2024 року Shell Україна ввійшла до переліку найкращих роботодавців України за версією видання NV. Цей рейтинг визначив компанії, які найбільше сприяють розвитку українського бізнесу та дбають про своїх співробітників під час війни. Крім того, Shell Україна стала однією із 17 компаній, які цьогоріч отримали відзнаку від Veteran Hub  “Дружні до ветеранів”. Ця нагорода є особливою для Shell, адже інклюзія - важливий пріоритет і cповідування її принципів є обов’язковим для кожного в компанії.

У травні 2023 року Shell в Україні підтримала глобальний рух солідарності за гендерну рівність HeForShe від ООН Жінки. Таким чином, компанія стала першим міжнародним енергетичним підприємством в Україні, яке офіційно задекларувало готовність досягти прогресу у питаннях гендерної рівності та виконання Цілей сталого розвитку ООН. 2021 року Shell в Україні підписала Принципи розширення прав і можливостей жінок, ініційовані Глобальним договором ООН та ООН Жінки, а 2020 року стала членом Глобального договору ООН.

3. Війна в Україні: відповідь Shell

Приголомшені війною Росії проти України 28 лютого 2022 року, в Shell оголосили про свій намір відмовитися від участі в будь-яких спільних підприємствах із «Газпромом» і пов'язаними з ним особами (серед них — 27,5% акцій нафтогазового проєкту Сахалін-2 та 50% у компаніях Salym Petroleum Development і Gydan energy). Більше деталей за посиланням.

З моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Shell взяла на себе зобов’язання підтримувати критично важливу національну інфраструктуру в країні та виділила мільйони доларів, аби її український ритейл-бізнес продовжував функціонувати.

4. Що зробила Shell, щоб допомогти Україні?

На початок 2023 року загальна сума гуманітарних донацій Shell в Україну сягнула 74 млн дол. США. Мета полягала в тому, щоб підтримати українців завдяки співпраці з гуманітарними організаціями як в Україні, так і в сусідніх із нею країнах, куди виїхали мільйони біженців.

У межах зусиль в Україні та Польщі виділили майже 11 млн дол. США кільком гуманітарним організаціям, у тому числі два мільйони доларів українському Червоному Хресту, ще два мільйони Польській гуманітарній акції та один мільйон Польській пожежній службі для відправки обладнання й медичних матеріалів їхнім колегам в Україну. Також близько трьох мільйонів доларів було надано невеликим організаціям, які функціонують на місцевих рівнях, щоб забезпечити життєво важливу допомогу в цих регіонах. Компанія співпрацювала з багатьма партнерами в інших, сусідніх з Україною державах, щоб разом задовольняти всі нагальні потреби.

До того ж Shell виділила три мільйони доларів на гуманітарну допомогу нашому глобальному партнеру з ліквідації наслідків стихійних лих – Mercy Corps, – щоб задовольнити нагальні потреби тих осіб, які постраждали від війни в Україні. Окрім цього, Shell зобов’язалася передати Mercy Corps усі пожертви від працівників компанії.

Прибуток від сирої нафти, купленої на спотовому ринку після вторгнення Росії в Україну, було передано Посольству України у Великій Британії на програму гуманітарної допомоги WithUkraine (30 млн дол. США), а ще 30 мільйонів доларів було передано Всесвітній продовольчій програмі ООН, щоб підтримати народ України.

Shell була обурена атакою на найбільшу дитячу лікарню в Україні - "Охматдит", що сталася 8 липня 2024. Компанія передала 1 млн грн до фонду "Таблеточки" для відбудови медичного закладу.

5. Що таке Shell?

Shell – глобальна група енергетичних та нафтохімічних компаній, яка діє в понад 70 країнах, а загальний штат становить 103 000 працівників. Компанія Shell, яка має більш ніж сторічний досвід у виробництві пального, нині використовує найсучасніші технології та інновації для забезпечення сталого майбутнього. Компанія також інвестує в розвиток енергетики (зокрема низьковуглецевої, а також у вітрову й сонячну) та нові види пального для транспорту (серед них – удосконалене біопальне й водень).

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти