Поліція Запорізької області заочно повідомила про підозру капітану російського нафтового танкера, дії якого призвели до масштабного забруднення Азовського і Чорного морів, повідомляє департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.
Як зазначається, інцидент стався 15 грудня 2024 року в Керченській протоці внаслідок аварії за участю двох російських суден.
Через шторм танкери зазнали пошкоджень, після чого в море потрапило орієнтовно по 4 000 тонн мазуту з кожного. За попередніми оцінками, шкода довкіллю оцінюється майже у 500 млн доларів США.
Правоохоронці із Запоріжжя — оперативники управління стратегічних розслідувань і слідчі Мелітопольського райуправління поліції — спільно з Державним космічним агентством України змогли встановити місце події за допомогою супутникових знімків. Згідно з даними моніторингу, місце аварії знаходиться у територіальних водах України, а зона забруднення охопила й частину Приазовського національного природного парку.
Зокрема було доведено, що капітан одного з танкерів — громадянин росії 1990 року народження — допустив витік щонайменше 1 500 тонн мазуту, що спричинило забруднення внутрішніх морських вод України й завдало непоправної шкоди морським біоресурсам.
30 травня 2025 року слідчі поліції заочно повідомили росіянину про підозру за ч. 2 ст. 243 ККУ (забруднення моря).
Досудове розслідування триває під процесуальним керівництвом Мелітопольської окружної прокуратури.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти