Ціни на нафту зменшились у п’ятницю, прямуючи до тижневого падіння більш ніж на 3%, під тиском зменшення занепокоєння щодо ризиків постачань через конфлікт з Ізраїлем і «Хезболлою» й перспективами збільшення пропозиції 2025 року.
Як пише Reuters, чотири ізраїльські танки увійшли в західну частину прикордонного ліванського села Хіям, повідомило у п'ятницю офіційне інформаційне агентство Лівану, хоча обидві сторони висунули звинувачення в порушеннях режиму припинення вогню. Проте припинення вогню, яке набуло чинності у середу, знизило премію за ризик нафти, що призвело до зниження цін.
Станом на 12:14 за Гринвічем нафта марки Brent впала на 45 центів, або на 0,6%, до $72,83 за барель. Ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate у США становили $68,68, що на 12 центів, або 0,2%, менше порівняно з останнім закриттям перед святом Дня подяки у четвер. За тиждень Brent впала на 3%, а WTI – на 3,7%.
Конфлікт на Близькому Сході не порушив постачання, яке, як очікується, буде більшим 2025 року. Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) бачить перспективу понад 1 млн барелів на день (б/д) надлишку пропозиції, що дорівнює понад 1% світового видобутку.
«Оновлений показник натякає на те, що наступний рік обіцяє бути витратнішим, ніж поточний, а ціни на нафту – нижчими за рівень 2024 року», — сказав Тамаш Варга з нафтового брокера PVM.
Група ОПЕК+, що складається з Організації країн-експортерів нафти та її союзників, включаючи росію, відклала свою наступну політичну зустріч до 5 грудня. Очікується, що на зустрічі ОПЕК+ ухвалить рішення про подальше продовження скорочення видобутку.
«Хоча ми очікуємо, що група ОПЕК+ вирішить перенести існуючі скорочення на новий рік, цього буде недостатньо, щоб повністю ліквідувати надлишок видобутку, який ми прогнозуємо на наступний рік», — йдеться у звіті аналітиків BMI.
Згідно з опитуванням Reuters за участю 41 аналітика, 2025 року Brent може коштувати в середньому $74,53 за барель. Це стало сьомим поспіль щомісячним переглядом опитування Reuters у бік зниження.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти