У початок

Видобуток нафти в Альберті впав до мінімуму за два роки через пожежі й ремонти

У травні 2025 року видобуток нафти в канадській провінції Альберта знизився до 3,61 млн барелів на добу (б/д) — найнижчого рівня з травня 2023-го, повідомляє Bloomberg із посиланням на офіційні дані. Падіння становило 397 тис. б/д і було спричинене одночасно масштабними лісовими пожежами й технічним обслуговуванням на об’єктах нафтоносних пісків.

Видобуток із нафтоносних пісків, на які припадає значна частка нафти Альберти, скоротився на 384 тис. б/д. Зокрема шахтні проєкти показали найнижчий результат за понад чотири роки.

Через загрозу вогню поблизу Колд-Лейк компанії Cenovus Energy, Canadian Natural Resources і MEG Energy змушені були обмежити видобуток наприкінці травня — загалом на близько 350 тис. б/д. Деякі підприємства також скоротили виробництво через планові ремонти — MEG Energy зокрема опинилася на мінімальному рівні з 2019 року.

Зменшення постачання з Канади, яка є четвертим за обсягами виробником нафти у світі й найбільшим експортером до США, збіглося зі скороченням видобутку в Мексиці й дією заборони на імпорт нафти з Венесуели. Це підтримало ціни на важку сиру нафту.

Знижка на канадську важку нафту Western Canadian Select до еталонної WTI зменшилася до менш ніж $10 за барель, тоді як за останні п’ять років середній рівень становив близько $15. На узбережжі Мексиканської затоки канадська нафта торгується майже з мінімальною знижкою від початку 2022 року.

Попри спад у травні, за підсумками п’яти місяців 2025 року середньодобовий видобуток в Альберті був на 120 тис. барелів вищим, ніж за аналогічний період торік.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти