Орган із застосування фінансових санкцій Великої Британії закликав компанії й банки, які займаються морською торгівлею нафтою, ретельно перевіряти товаросупровідні документи, попереджаючи про потенційні спроби уникнути обмеження на російську нафту в $60. Про це повідомляє Global Trade Review.
У повідомленні, опублікованому 21 листопада, Управління з виконання фінансових санкцій (OFSI) заявило, що «виявило випадки», коли компанії намагаються приховати походження російської нафти й нафтопродуктів.
У ньому йдеться, що ці спроби були зроблені шляхом виготовлення або фальсифікації сертифікатів походження (CO).
Велика Британія заборонила імпорт нафти й нафтопродуктів з росії і підтримує схему обмеження цін на нафту. З кінця 2022 року країни G7, Європейський Союз і Австралія заборонили підприємствам надавати послуги, які сприяють морському експорту російської нафти, такі як доставлення, страхування й торгове фінансування, якщо ціна на барель не нижча за $60.
Але попри ці заходи, є докази того, що західні компанії надають страхування суднам, що перевозять російську нафту, продану вище від обмеження, і москва також створила «тіньовий» флот, щоб пом’якшити вплив обмеження.
Експерти кажуть, що оголошення OFSI вказує на те, що західні країни готуються до посилення санкцій.
«OFSI пішов слідом за нещодавніми повідомленнями OFAC [Управління з контролю за іноземними активами США] та G7, усі вони спрямовані на морський сектор. Очевидно, що більш агресивні розслідування й правозастосування вже не за горами», — каже Девід Севідж, партнер юридичної фірми HFW.
У жовтні міністри країн G7 пообіцяли виступити з «подальшими ініціативами» для стримування порушень обмеження цін на російську нафту, хоча не окреслили подробиць плану.
Кілька днів потому OFAC, агентство США із забезпечення дотримання санкцій, опублікувало комюніке для морської галузі на основі «сценарію», в якому висвітлюються потенційні тактики, застосовувані такими державами, як Іран і росія, для ухилення від санкцій, такі як перевантаження з судна на судно й маніпулювання автоматичними даними системи ідентифікації.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти