У початок

«Укртатнафта» виходить на режим

Також є російською мовою

Кременчуцький НПЗ (ПАТ «Укртатнафта») вийшов на максимальні обсяги перероблення сировини і на цей час займається відбудовою системи випуску товарної продукції в збільшених обсягах. Про це enkorr повідомили на заводі.

«На 14 тис. т вийшли ще 2 серпня, працюють обидві первинки. Відразу запустили другий риформінг, а вчора і другий крекінг», – сказав топ-менеджер підприємства, який побажав залишитися неназваним.

Він повідомив, що особливістю періоду пуску нових установок є поступовий вихід на необхідні параметри з якості.

«На пуску октанів високих не буває. Кілька днів «п'ятірки» не готували, але завтра, думаю, вже розпочнемо», – зазначив співрозмовник видання.

За його словами, процес пуску нових установок торкнувся і ритмічності випуску дизпального.

«Виходимо на якість (дизпального – прим enkorr), були сюрпризи, але без них, як правило, не буває. Колеги з Мозирського НПЗ уже місяць входять у колію»,  - казав співрозмовник.

Як повідомляв enkorr, «Укртатнафта» в кінці липня заявила про плани з початку серпня вийти на перероблення 14 тис. тонн нафтової сировини на добу (5,1 млн тонн на рік), у результаті чого добове виробництво бензинів складе 4,5 тис. т, дизельного пального – 5 тис. т.

Під цю програму було збільшено закупівлі нафти. Так, у серпні очікується прибуття 5 танкерів із сировиною.

Нагадаємо, спочатку компанія планувала цього року збільшити перероблення нафти до 3,5 млн т (9,6 тис. т на добу). Однак тоді зазначалося, що в разі створення сприятливих ринкових умов, зокрема коригування податкових ставок на скраплений газ і бензин, підприємство може наростити перероблення до 7 млн ​​т на рік.

Довідка enkorr

«Укртатнафта» володіє найбільшим НПЗ у Кременчуці. З 2019 року компанія – активний учасник гуртового ринку, вона здійснює імпорт нафтопродуктів і скрапленого газу через Одеський порт.

У 2020 р. «Укртатнафта» виробила 1,057 млн ​​т дизельного пального, охопивши 14,2% українського ринку. При цьому частка компанії на ринку бензинів склала 42% (884,2 тис. т), скрапленого газу — 5,6% (111 тис. т).

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти