У початок

«Укрнафта» виборола право заправляти поліцію

«Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України» має намір підписати договір із «Укрнафта Постач» на закупівлю 10,1 млн л бензину А-95 і 2,53 млн л дизельного пального у талонах і скретч-картах, свідчать дані в системі Prozzoro.

Ціна, з якою «Укрнафта» перемогла у тендері 1 липня – як для бензину, так і для дизельного пального – склала  41,65 грн/л. Це пояснюється відсутністю ПДВ, оскільки замовник належить до воєнізованих структур, яким під час війни дозволили купувати пальне без нього.

Роздрібна ціна в мережі «Укрнафти» в день проведення торгів на дизельне пальне була 52,49 грн/л, на «п’ятірку» — 54,99 грн/л, а середня вартість цих видів пального в Україні, за даними Консалтингової групи «А-95», — 52,66 грн/л і 56,58 грн/л відповідно (з ПДВ).

Таким чином, якщо відняти цей податок від середніх цін на пальне, то «Укрнафта» запропонувала поліції дизель на 1%, а бензин — на 8% дешевше від ринку.

Конкурентами «Укрнафти» на аукціоні були «ОККО-Постач» (OKKO) і «Петрол Партнер» (WOG).  Перша запропонувала дизпальне за 43 грн/л, бензин А-95 — за 46 грн/л, а друга — обидва види пального за 45,40 грн/л (без ПДВ).

Зазначимо, це третя спроба «Укрнафти» потрапити на тендер поліції із забезпечення її пальним.  У березні 2024-го «Укрнафта Постач» хотіла заявитись на конкурс, але виявила, що замовник встановив дискримінаційні вимоги. Тоді вона поскаржилась в АМКУ, але там заявили, що не вистачає документальних підтверджень порушення її інтересів. У результаті тоді перемогла ОККО, яка єдина подалась на торги.

Із другої спроби у травні «Укрнафті» вдалось довести в АМКУ, що вимоги поліції дискримінаційні і її допустили до участі в тендері, але через кілька днів замовник його скасував, пояснивши, що під час проведення закупівлі були зменшені кошторисні призначення на неї.

Тому пізніше була оголошена ще одна закупівля, в якій вже і перемогла «Укрнафта Постач», запропонувавши найнижчу ціну.

Довідка enkorr

«Укрнафта» — найбільша нафтовидобувна компанія України, є оператором національної мережі АЗС. У березні 2024 року компанія вступила в управління активами Glusco і загалом оперує 545 АЗК - 460 власних і 85 в управлінні.

Із лютого 2023 року «Укрнафта» випускає власні паливні талони і картки «NAFTAКартка», які реалізують юридичні й фізичні особи через ТОВ «Укрнафта-Постач».

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти