У початок

У США зупинили нафтовий танкер – WSJ

Влада США зупинила танкер Daytona, що прямував з росії в Луїзіану з вантажем паливно-мастильних матеріалів. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела, пише УНІАН.

Завантажений мазутом і вакуумним газойлем танкер Daytona належить грецькому судновласникові TMS Tankers Ltd. і був зафрахтований швейцарським торговим домом Vitol. 

Танкер відплив від російського Таманського півострова в Чорному морі на початку червня і планував прибути у Новий Орлеан у неділю. 

Судну не дозволили розвантажитися, наразі воно проходить перевірку митницею і прикордонною службою США. Згідно з даними платформи відстеження товарних потоків Kpler, вантаж на Daytona позначено як російський. 

Термінал на Таманському півострові перевозить як російські, так і казахстанські нафтопродукти. У судноплавній компанії зауважили, що близько 25% продуктів, які відвантажуються з цього терміналу, казахстанські. Решта — російські.

«Мене дуже дивує, що з урахуванням заборони на імпорт в США хтось займається цим. Це може бути казахстанський [вантаж]. Хоча казахстанський експорт нафтопродуктів на міжнародні ринки мінімальний», – зазначила Лівія Галлараті, аналітик нафтових ринків в Energy Aspects. 

У Vitol запевнили, що ведуть свій бізнес «повністю відповідно з усіма законами і правилами, включаючи санкції», і відмовилися від подальших коментарів.

Як повідомлялося, у березні США ввели нафтове ембарго проти росії, заборонивши імпорт сирої нафти, нафтового палива, скрапленого природного газу і вугілля у відповідь на вторгнення в Україну.

Ембарго не поширюється на нафту і нафтопродукти, що проходять транзитом через росію, наприклад нафту з Казахстану, який використовує мережу трубопроводів свого сусіда для доставки в порти. 

 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти