У початок

У нафтовому ембарго проти росії велика діра – The Independent

Європейські компанії майже вдвічі збільшили постачання російської нафти від початку повномасштабного вторгнення владіміра путіна в Україну. Все це відбувається на тлі відчайдушних спроб лідерів ЄС повністю витиснути рф з європейського ринку нафти й природного газу.

Про це йдеться у новому матеріалі авторитетного видання The Independent, повідомляє УНІАН.

Видання посилається на новий аналіз даних про судноплавство від компанії Refinitiv, проведений антикорупційною групою Global Witness. Він показує, наскільки трійка головних європейських судноплавних країн – Греція, Кіпр і Мальта – шпарко збільшували обсяги транспортування російської нафти по всьому світу, скориставшись великими стрибками тарифів на танкерні вантажі. 

Дані показують, що ці постачання збільшили доходи рф на мільярди доларів, забезпечивши життєво важливі кошти для продовження жорстокої війни. Загалом з 24 лютого компанії з цих трьох країн придбали 178 млн барелів російської нафти на суму $17,3 млрд.

Аналітики зазначають, що нафтове ембарго має бути насамперед ембарго, тоді ж як на ділі останній пакет санкцій ЄС дозволяє російській нафті продовжувати надходити в Європу трубопроводами через Угорщину, а компанії з Греції, Мальти й Кіпру мають змогу й надалі постачати російську нафту країнам, які не входять у ЄС. 

Щоб закрити цю прогалину, ЄС має твердо виступати проти лобіювання з боку всіх держав-членів, які мають корисливі інтереси в торгівлі російською нафтою, і поставити заборону на судноплавство в основі санкційної політики єдиної Європи.

Раніше Bloomberg описало нову «креативну» схему експорту російської нафти в Китай – з перевантаженням на морі. За даними агентства, охочі купувати російську нафту отримують значні знижки порівняно зі світовими цінами на «чорне золото».

 

 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти