У початок

У листопаді українці купили рекордну кількість автомобілів — ІДА

У листопаді українці придбали 6,2 тис. нових і вживаних електромобілів. Це на 189,4% більше, ніж у листопаді торік, і всього на 0,2% більше (однак укотре більше), ніж у жовтні-2023. Про це повідомляє Інститут досліджень авторинку (ІДА).

Серед загальної кількості електричних автомобілів у листопаді 99,4% були легковими, вантажними — 0,6% (40 шт.).

«Переважно торги йшли імпортованими вживаними електромобілями (59%, 3 671 шт.). Така кількість вкотре виявилися рекордною в історії «електричного» сегмента українського авторинку, хоч загалом поточні показники не надто відрізняються від чисел за попередній місяць», — зазначили експерти.

На їхнє переконання, ввезенню легкових машин сприяє «нульова» ставка розмитнення: оформлення авто в Україні виходить суттєво дешевшим, бо, на відміну від автівок з ДВЗ, не потрібно сплачувати ПДВ (20% від вартості) і мито (10% від вартості), а акцизний податок — мінімальний (1 євро за 1 кВт•год ємності батареї). Вантажні автівки привозять менше, бо через правову колізію під час їх ввезення доводиться сплачувати ПДВ обсягом 20% від їхньої вартості.

На внутрішньому ринку уклали 27,5% від загальної кількості угод купівлі-продажу автомобілів з електричним двигуном (1 711 шт.).

Новими купили 13,5% електричних машин (842 шт.).

Станом на кінець листопада 2023 року, за підрахунками Інституту досліджень авторинку, загальний парк автомобільної техніки з електричними двигунами становить 81 429 одиниць, зареєстрованих в Україні (за винятком знятих з обліку у зв’язку з вибракуванням і вивезенням за кордон): 79 257 легкових, 2 168 вантажних і 5 автобусів.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти