У початок

Туреччина з Бразилією залишаються основними імпортерами російського ДП

Туреччина й Бразилія залишаються основними імпортерами російського дизпального від набуття чинності санкціями Євросоюзу в лютому 2023 року, показали дані LSEG та джерел Reuters.

До введення ембарго ЄС на імпорт нафтопродуктів із рф основними покупцями російського дизпального були країни Європи.

Згідно з даними LSEG, 2024 року експортні постачання низькосірчистого дизпального і газойлю з портів рф у напрямку Туреччини зросли на чверть до попереднього року, до 16,8 млн т, відвантаження дизпального у напрямку Бразилії збільшилися на 15% до 2023 року, до 7,4 млн т.

Відвантаження ДП з портів рф у напрямку країн Африки торік перевищили 9,6 млн т, але були нижчими на 6% від показника 2023-го.

При цьому основними імпортерами російського продукту були Єгипет, Лівія, Туніс, Гана й Сенегал, згідно з даними LSEG.

У грудні 2024 року експорт низькосірчистого дизпального й газойлю з портів рф зріс майже на 18% до попереднього місяця, до 3,4 млн т, на тлі збільшення обсягів виробництва й сезонного уповільнення попиту на внутрішньому ринку.

Туреччина й Бразилія залишалися основними імпортерами російського ДП минулого місяця: обсяг відвантажень становив 1,2 млн т (-10% до листопада) і 0,53 млн т (+32%) відповідно.

Тим часом трейдери зазначають зростання постачання російського дизпального у напрямку рейдових перевалок «борт-борт» (ship-to-ship, STS) поблизу італійського порту в Аугусті й островів Греції на тлі останніх санкцій Євросоюзу, які торкнулися танкерного флоту.

За даними LSEG, у грудні у напрямку STS-перевалювання з портів рф було відвантажено близько 370 тис. т дизпального, кінцевий пункт призначення цих обсягів поки не зрозумілий.

Минулого тижня США запровадили нові санкції проти російської нафтової промисловості, включивши до списку понад 180 танкерів державного «совкомфлоту», а також «інгосстраху» й «альфастрахованіє», які страхували нафтоперевезення.

На думку учасників ринку, санкції проти танкерного флоту, що посилилися, можуть призвести до подальшого зростання постачань нафтопродуктів з рф через рейдові перевалки «борт-борт».

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти