Туреччина веде перемовини з США щодо відмови від санкцій, що дозволить країні продовжувати використовувати російський «газпромбанк» для оплати імпорту природного газу, повідомляє Bloomberg.
«Без винятку ми не зможемо платити росії, — заявив журналістам міністр енергетики Альпарслан Байрактар увечері 25 листопада. — Якщо ми не можемо заплатити, ми не можемо купити товар».
Коментарі Байрактара посилюють напруженість між Вашингтоном та іншими європейськими покупцями російського газу через санкції, оголошені минулого тижня проти «газпромбанку», який раніше уникав санкцій, пов’язаних із повномасштабним вторгненням росії в Україну через його ключову роль у спрощенні платежів за енергоносії.
«Якщо не буде винятку, це може означати щось дуже велике для Туреччини», — сказав міністр. Він навів попередні відмови від санкцій, пов'язаних з Іраном, як прецедент.
Згідно з даними регулятора, росія є найбільшим постачальником газу у Туреччину, забезпечивши близько 42% її імпорту минулого року.
Угорщина, ще один великий імпортер, розкритикувала дії США проти «газпромбанку», заявивши, що це ставить під загрозу енергетичну безпеку. Міністр закордонних справ Пітер Сійярто заявив Bloomberg минулого тижня, що країни регіону «знайдуть спосіб» продовжити потоки після перемовин у Стамбулі з регіональними міністрами енергетики, включаючи Байрактара.
Хоча Туреччина надає українським військовим бойові безпілотники й критичні артилерійські снаряди, Анкара не запровадила санкцій проти росії через її повномасштабне вторгнення на територію України. Натомість президент Реджеп Таїп Ердоган намагався досягти миру між ворогуючими сторонами й відродити угоду, яку підтримувала Організація Об’єднаних Націй і яку він допомагав розробити 2022 року, котра дозволяла експорт українського зерна через Чорне море.
Анкара і москва хочуть створити хаб природного газу в Туреччині, включаючи можливість прокладання додаткових підводних трубопроводів через Чорне море. Окрім газу, Туреччина покладається на росію приблизно на половину свого імпорту сирої нафти, має одну атомну електростанцію «росатому», яка будується, і веде перемовини щодо другої.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти