Через стрімке зниження нафтових котирувань покупці нафтопродуктів активно хеджуються проти можливого відновлення цін. Про це на своїй сторінці у Facebook пише старший віцепрезидент з енергетики британського філіалу RJ O'Brien Limited у Лондоні Олег Гірко.
«Понад 25 млн барелів опціонних структур, націлених на зростання цін, перейшли з рук у руки за цей тиждень. Для авіакомпаній, великих перевізників і чартерних компаній таке падіння цін надало приємну можливість зафіксувати вигідні рівні», — вважає він.
Гірко зазначає, що нафта марки Brent за тиждень втратила $16/бар., а дизельні ф’ючерси — $120 за тонну. Початок форвардної кривої поки що в беквордації, тоді як ф’ючерс на Brent грудень-25/грудень-26 уже більш як $1,5 у контанго. При цьому газойль торгується за -$12.
Як вважає експерт, усього за тиждень ринок втратив кілька трильйонів доларів, і судячи з розпалу пристрастей «найвеселіше» ще попереду.
«Митна війна переростає у війну капіталів — китайський центробанк наказав своїм держбанкам зменшити купівлю доларів, облігації американської держпозики викидають на ринок як охолоджені біляші під кінець базару; виторг йде в євро, швейцарські франки й піастри, гарний попит мають німецькі держоблігації», — зазначає він.
Гірко наголошує, що за прогнозами Energy Aspects і Goldman Sachs, подальше падіння попиту зросте до 1 млн барелів на добу (б/д), а падіння цін — до $40 за барель.
«Майже всі аналітики прогнозують рецесію, питання не в тому буде, наскільки глибоко ми зануримося і чи всі випірнуть. Справжні проблеми почнуться (якщо), коли вся ця драма докотиться до ринку нерухомості», — резюмував Гірко.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти