У початок

TotalEnergies розглядає імпорт «зеленого» водню з Бразилії

TotalEnergies SE розглядає можливість імпорту екологічно чистого водню з багатомільярдного проєкту, який розробляється на північному сході Бразилії, для постачання своїх європейських нафтопереробних заводів (НПЗ). Про це повідомляє Bloomberg.

Французька енергетична компанія буде ключовим покупцем заводу, запланованого бразильським розробником відновлюваних джерел енергії Casa dos Ventos. Зі слів джерел, TotalEnergies, яка має 34% акцій вітрової й сонячної генерації розробника, також розглядає можливість придбання прямого пакета акцій у проєкті.

Зі слів джерел, TotalEnergies і Casa dos Ventos ще не прийняли остаточного рішення щодо угоди. Обидві компанії відмовилися від коментарів.

Проєкт, який буде розроблятися поетапно в порту «Песем», зрештою може досягти потужності електролізу в 1,2 гігават, що може виробляти 160 тис. тонн «зеленого» водню на рік. За даними Casa dos Ventos, виробництво «зеленого» аміаку, який легше транспортувати, ніж водень, може досягти 900 тис. тонн на рік.

«Зелений» водень рекламували як ключове паливо для безвуглецевого майбутнього, оскільки він виробляється шляхом розщеплення води на молекули водню й кисню за допомогою відновлюваної енергії. Однак небагато великомасштабних проєктів, спрямованих на його створення, перейшли до фази будівництва через витрати й технологічні складності.

Контракт TotalEnergies стане новим кроком у плані нафтової компанії зі скорочення викидів вуглекислого газу шляхом заміни 500 тис. тонн «сірого» водню, виготовленого з викопного палива, який використовується у процесах перероблення в Європі, на екологічно чистий водень до 2030 року.

Зі слів представників компанії, перехід на чистий, але набагато дорожчий газ мотивований запланованим податком Європейського Союзу на дистриб’юторів палива, які не відповідають екологічним стандартам.

Наразі компанія підписала контракти на понад 130 тис. тонн «зеленого» водню, який буде вироблено в Європі, і на 70 тис. тонн, який, як очікується, буде доставлено з Саудівської Аравії у вигляді «зеленого» аміаку.

Флагманський завод Саудівської Аравії в Неомі, один із найбільших заводів із виробництва екологічно чистого водню у світі, оцінювався у $8,4 млрд 2023 року й планує розпочати роботу 2026-го з метою експорту 1,2 млн тонн екологічно чистого аміаку на рік.

Як зазначають у компанії, Casa dos Ventos планує постачати близько 3 гігават вітрової й сонячної енергії для живлення електролізерів, які виробляють екологічно чистий водень. За даними Casa dos Ventos, розвиток станцій з відновлюваної енергетики й заводу з виробництва екологічно чистого водню може призвести до загальних інвестицій на рівні близько $5 млрд.

Бразилія прагне заохотити інвестиції й розпочати виробництво водню з низьким вмістом вуглецю, і нещодавно ухвалила довгоочікуваний закон, який пропонує деякі податкові пільги для проєктів. За даними BloombergNEF, найбільша економіка Південної Америки здатна виробляти найдешевший у світі екологічно чистий водень без урахування субсидій.

Порт у штаті Сеара може стати першим великим експортним центром екологічного водню в Бразилії, а інші енергетичні компанії, такі як Fortescue, також планують побудувати заводи в цьому місці.

«Завод «зеленого» водню в Песемі стане флагманським проєктом Бразилії з експорту водню», — йдеться в заяві Casa dos Ventos. За даними компанії, остаточне інвестиційне рішення для фабрики очікується наступного року, тоді як діяльність має розпочатися 2029 року.

Раніше enkorr повідомляв, що Air Liquide оголосила про спільні інвестиції з французькою нафтовою компанією TotalEnergies для розробки двох великомасштабних заводів з виробництва водню з низьким вмістом вуглецю у Нідерландах.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти