У початок

Ставки фрахту на танкери зростають через санкції проти «тіньового» флоту росії

Як повідомили 15 січня джерела Reuters в галузі, ставки на транспортування нафти продовжили свій ріст на очікуваннях скорочення глобальних постачань танкерів через ширші санкції США проти російського флоту й попит трейдерів на судна для завантаження близькосхідної нафти для Азії.

Компанія Shell 14 січня забронювала три дуже великі лайнери, здатні перевозити до 2 млн барелів нафти, за тарифом Worldscale 70 для завантаження близькосхідної сирої нафти на початку лютого, а китайська нафтопереробна компанія Shenghong Petrochemical забронювала два VLCC на той самий період завантаження за такою ж ставкою, сказав судновий брокер.

Worldscale — це галузевий інструмент для розрахунку транспортних витрат. Для порівняння, китайська Unipec раніше забронювала два VLCC для завантаження наприкінці січня з Близького Сходу на WS 51-52.25.

Очікується, що трейдери шукатимуть більше танкерів для завантаження сирої нафти з Саудівської Аравії в лютому, що може призвести до зростання фрахтових ставок, сказав судновий брокер.

Зі слів двох суднових брокерів і трейдера, високий попит підштовхнув курс VLCC на маршруті Близького Сходу до Китаю, відомому як TD3C, до 70,45 WS у середу, що відрізняється на 10,75 WS порівняно з попереднім днем.

Це еквівалентно збільшенню на 15%, в результаті чого вартість фрахту супертанкера на цьому маршруті досягне $4,1 млн, сказав другий судновий брокер. Він додав, що тарифи на супертанкери на інших маршрутах зросли так само.

Курс VLCC з Близького Сходу до Сингапуру зріс на WS 10,45, до WS 71,80, тоді як курс із Західної Африки до Китаю зріс на WS 9,23, до WS 70,67, сказав він, пояснивши, що транспортування сирої нафти з Перської затоки США до Китаю тепер коштуватиме $8,715 млн за рейс, що на $1,895 млн більше, ніж у вівторок.

Зростаючі витрати на фрахт і спотові премії на близькосхідну сиру нафту знижують маржу азійських нафтопереробників. Згідно з даними LSEG, комплексна маржа нафтоперероблення у Сингапурі, лідері регіону, впала до $1,15 за барель з $4,69 9 січня до оголошення санкцій.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти