У початок

США готові повернути собі титул найбільшого світового експортера СПГ

Сполучені Штати на шляху до того, щоб цього року стати найбільшим у світі експортером скрапленого природного газу (СПГ), випередивши нинішнього лідера ринку Австралію після того, як завод у Техасі, який не працює, буде перезапущено, повідомляє Reuters.

Червнева пожежа вивела з ладу СПГ у Фріпорті, другий за величиною експортний завод США, і скоротила експорт палива з США приблизно на 2 млрд кубічних футів на день (bcfd). Через цей збій Сполучені Штати опинилися позаду найбільшого експортера Австралії, оскільки світовий попит на паливо стрімко зростав.

2022 року експорт природного газу США у вигляді СПГ зріс на 8%, до 10,6 bcfd. За інформацією постачальника даних Refinitiv, Сполучені Штати залишаються попереду Катару, який займає третє місце, відвантаживши 10,5 bcfd.

Цей експорт був ключовим для того, щоб допомогти Європі відновити свої газові запаси після того, як лютневе повномасштабне вторгнення росії в Україну призвело до переривання постачань. Цього року постачання з США будуть більш важливими, оскільки російські постачання в Європу значно скоротилися.

2021 року Сполучені Штати були третьою країною за обсягом експорту після Австралії й Катару, які продали близько 10,5 bcfd і 10,1 bcfd у вигляді СПГ відповідно, але були готові посісти перше місце 2022 року із запуском заводу Venture Global LNG у Калькасьє Пасс (Луїзіана) на початку року.

Однак втрата постачання Freeport LNG в середині року позбавила США шансу стати головним експортером 2022 року. Freeport LNG заявив, що планує відновити переробку в другій половині січня, очікуючи дозволів регуляторів, що вплине на баланс виробництва назад до Сполучених Штатів.

Оскільки в Австралії не буде введено в експлуатацію нових заводів СПГ приблизно до 2026 року, а в Катарі – приблизно до 2025 року, аналітики кажуть, що вони очікують, що їхній обсяг виробництва залишиться 2023 року приблизно таким же, як і 2022 року.

Очікується, що наступними великими заводами з експорту СПГ у США почнуть працювати завод QatarEnergy/Exxon Mobil Corp потужністю 2,4 bcfd у Техасі й завод Venture Global потужністю 1,8 bcfd у Луїзіані, причому перші постачання з обох очікуються 2024 року.

Офшорний завод у Луїзіані, вперше запропонований New Fortress Energy Inc до 2023 року, не досяг початкової мети запуску. Регулятори двічі припиняли свою оцінку, очікуючи подальших подробиць.

«Оскільки Європа й Азія вимагають більше СПГ, оператори США готові будувати все більшу кількість інфраструктури для задоволення цих потреб», — сказав Reuters Джеймс Вест, старший керуючий директор енергетичної дослідницької компанії Evercore ISI.

2022 року приблизно 69%, або 7,2 bcfd експорту СПГ із США, йшло в Європу, оскільки вантажовідправники переспрямовували вантажі з Азії, щоб отримати вищі ціни. 2021 року, коли ціни в Азії були вищими, лише 35%, або близько 3,3 bcfd, експорту СПГ із США йшло в Європу.

2022 року вартість газу в середньому становила $41 за мільйон британських теплових одиниць (мм БТЕ) на Dutch Title Transfer Facility (TTF) в Європі й $34 на Japan Korea Marker (JKM) в Азії, але лише $7 на американському центрі Henry Hub у Луїзіані.

Нещодавно газ в Азії здорожчав на рівні близько $29 за мм БТЕ порівняно з $22 в Європі й лише $4 в США. Аналітики очікують, що ці вищі ціни призведуть до того, що цього року більше СПГ із США надходитиме в Азію.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти