У початок

Сербська NIS просить ліцензію США для продовження діяльності

Сербська нафтова компанія NIS, що належить росії, запросила спеціальну ліцензію від Управління контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США для продовження діяльності під час поточних зусиль із врегулювання санкційної кризи. Про це повідомляє Reuters.

OFAC запровадив санкції проти російського нафтового сектору в січні, але для NIS, яка експлуатує єдиний нафтопереробний завод (НПЗ) Сербії, їх дію неодноразово відкладали, перш ніж вони остаточно набули чинності 8 жовтня.

«Відповідно до стану перемовин між акціонерами й зацікавленими сторонами до OFAC було подано запит на нову ліцензію, яка дозволила б продовжувати діяльність компанії, поки тривають перемовини щодо сталого рішення для NIS», — заявили в компанії 19 листопада.

Вашингтон прагне повного виведення росії з NIS і минулого тижня дав власникам компанії три місяці, щоб знайти покупця.

«газпром нєфть» контролює 44,9% NIS, а «газпром» — 11,3%, тоді як Сербії належить 29,9%, решта акцій у дрібних акціонерів.

Банки припинили обробку платежів NIS, а хорватський трубопровід JANAF зупинив постачання сирої нафти на НПЗ. За оцінками чиновників, завод не зможе працювати після 25 листопада без нових постачань сирої нафти.

Міністр енергетики Дубравка Джедович Ханданович заявила 19 листопада, що уряд схвалив імпорт 38 тис. метричних тонн бензину й 66 тис. тонн дизельного пального для державних резервів.

Тим часом голова Центрального банку Сербії Йоргованка Табакович повідомила, що OFAC попередило банк про те, що він може зіткнутися з ризиком вторинних санкцій через тривалу співпрацю з NIS.

«Ми отримали попередження як суб'єкт господарювання, що співпрацює з компанією, яка перебуває під санкціями. Це серйозне попередження для нас», — сказала Табакович журналістам у Белграді.

російські власники NIS заявили на початку листопада, що готові відмовитися від контролю над компанією.

У неділю президент Сербії Александар Вучич заявив, що балканська країна хоче уникнути націоналізації російських активів і готова зробити пропозицію щодо NIS вище ринкової, якщо перемовини росії з невстановленими азійськими та європейськими інвесторами будуть безрезультатними.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти