У початок

Saudi Aramco стала співвласником НПЗ у Гданську

Saudi Aramco уклала три великих угоди з польською PKN Orlen, зокрема на придбання 30% Гданського НПЗ потужністю 210 тис. барелів на добу й пов'язаного з ним оптового бізнесу, повідомила саудівська компанія.

Про досягнення домовленостей уперше було оголошено у січні 2022 року. Згідно з умовами угод, компанія також отримала 50% у спільному з BP Europa SE підприємстві з продажу авіаційного палива, яке працює у семи аеропортах у Польщі після злиття PKN Orlen з Grupa LOTOS.

Aramco і PKN Orlen також уклали угоду про продаж нафти, відповідно до якої Aramco постачатиме приблизно 45% необхідної PKN Orlen нафти.

На додаток до інвестицій Aramco, Sabic і PKN Orlen підписали угоду про оцінку можливості реалізації потенційного нафтохімічного проєкту у польському місті Гданську.

«Ці транзакції мають стратегічне значення для подальшого зміцнення енергопостачання не лише в Польщі, але й для всього регіону. Ми побудували найбільшу компанію в Центральній Європі з диверсифікованим портфелем активів, який дозволить ефективно зміцнювати поточні напрями бізнесу і розвивати нові. Це створює нові можливості для зростання, які дадуть нам змогу продовжувати розширювати перспективні високорентабельні продукти», — сказав Даніель Обайтек, президент правління PKN Orlen.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти