У початок

ЄС встановив рекорд із виробництва відновлюваної енергії

У період з березня по вересень 2022 року майже чверть електроенергії у країнах Євросоюзу було вироблено за рахунок сонячної й вітрової енергії. Про це йдеться у дослідженні організацій Ember та E3G, оприлюдненому у вівторок, 18 жовтня, повідомляє «Кореспондент».

За даними авторів дослідження, у зазначений період 24% електроенергії в ЄС було вироблено за допомогою вітру й Сонця. Торік цей показник становив 21%.

Загалом із цих двох відновлюваних джерел було отримано 345 терават-годин електроенергії, що на 39 ТВт•год більше, ніж за той же період 2021 року.

Рекордних показників було досягнуто у 19 країнах ЄС. Так, у Німеччині з березня було отримано 104 ТВт•год електроенергії від Сонця й вітру, що відповідає приблизно третині всього обсягу електроенергії, зазначили вони. Також максимальних показників досягнуто у Франції (14%), Італії (20%), Польщі (17%) й Іспанії (35%).

Рекордне виробництво «зеленої» електроенергії дало ЄС змогу заощадити близько 11 млрд євро на закупівлі газу, стверджують експерти.

«Вітряна й сонячна енергія вже зараз допомагають європейцям… Але майбутній потенціал ще вищий», – заявив старший аналітик Ember Кріс Росслоу.

Раніше повідомлялося, що Іспанія запустила найбільшу сонячну електростанцію у Європі. Вона здатна забезпечити електроенергією 335 тисяч будинків й знизити викиди вуглекислого газу на 140 тисяч тонн на рік.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти