Європейський Союз ухвалив 15-й пакет санкцій проти росії через її повномасштабне вторгнення в Україну, включаючи більш жорсткі заходи проти китайських організацій і більше суден з так званого тіньового флоту москви, повідомляє Reuters із посиланням на заяву комісії ЄС від 16 грудня.
Новий пакет санкцій додає 52 судна «тіньового» флоту, які намагаються обійти західні обмеження на перевезення нафти, зброї й зерна. Таким чином, загальна кількість у списку становить 79.
ЄС почав додавати кораблі на початку цього року у відповідь на збільшення кількості суден, що перевозять вантажі, які не регулюються й не застраховані звичайними західними постачальниками. У список увійшли судна, які доставляли північнокорейські боєприпаси до росії.
Нові обмеження додають 84 нових фізичних і юридичних особи, включаючи сім китайських фізичних і юридичних осіб.
«А саме одна фізична особа й дві організації, які сприяють обходу санкцій ЄС, а також чотири організації, які постачають чутливі компоненти безпілотників і мікроелектронні компоненти для російських військових», — йдеться в заяві з посиланням на китайські списки.
Китайські доповнення стануть першими повноцінними санкціями проти країни, які включають заборону на поїздки й заморожування активів.
«Крок до повноцінних санкцій надсилає важливий сигнал китайцям. Ми сприймаємо це дуже серйозно», — сказав дипломат ЄС.
Глава ЄС з питань санкцій Девід О'Салліван і українські чиновники вказали на Китай як на головний шлях продажу іноземних технологій росії.
Дипломати заявили, що попередні китайські списки в пакетах санкцій проти росії стосувалися лише експортного контролю, а не загальної санкції.
Крім того, до списку входять керівники вищої ланки енергетичного сектору росії, двоє високопоставлених чиновників Північної Кореї, а також 20 російських компаній і організацій в Індії, Ірані, Сербії й Об'єднаних Арабських Еміратах.
Країни ЄС додали деякі фінансові заходи, щоб полегшити навантаження на центральні депозитарії цінних паперів ЄС, такі як бельгійський Euroclear, коли вони обробляють знерухомлені активи центрального банку росії. Раніше цього року країни «Великої сімки» (G7) погодилися використати заморожені кошти на суму понад $300 млрд для підтримки кредиту обсягом $50 млрд для України, щоб допомогти їй боротися з російськими військами.
Комісія готує 16-й пакет санкцій на січень, який може включати ширші заходи, наприклад щодо російського скрапленого природного газу й обмеження експорту дочірніх компаній ЄС у третіх країнах, повідомили Reuters обізнані джерела.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти