У початок

Росія запропонувала Китаю нафту зі знижками

Китайським нафтопереробникам пропонують російські сирі вантажі ESPO за нижчими цінами, оскільки стурбованість санкціями США збільшує логістичні та адміністративні перешкоди, відлякуючи покупців. Про це повідомляє Bloomberg.

За даними трейдерів, постачання з російського тихоокеанського порту «козьміно» на несанкціонованому танкері пропонують з премією від $2 до $3 за барель Brent. За їхніми словами, вантажі завантажуються в березні.

Це можна порівняти з премією в $5 за барель або вище, яку пропонували минулого місяця за вантажі на тих же умовах. Покупці також мали можливість приймати партії сирої нафти, доправлені судном із чорного списку, за нижчою ціною.

Обмежена кількість портів і танкерів, готових обслуговувати російську торгівлю, збільшила вартість відправлення ESPO до Китаю та зробила вантажі занадто дорогими для незалежних нафтопереробників, що спонукало їх знизити швидкість переробки. Падіння попиту з боку ключових покупців змусило продавців знизити ціни.

Трейдери кажуть, що деякі державні нафтопереробні підприємства цього місяця залишалися осторонь, бо оцінували ризики та наслідки роботи з ESPO.

Адміністрація Байдена, що пішла у відставку, запровадила на початку минулого місяця жорсткі санкції проти російської нафтової промисловості, що усунуло значну частину флоту, який обслуговував «козьміно». Плата за транспортування ESPO до Китаю стрімко зросла, і танкери, які раніше часто відвідували західні порти рф, перебазували на схід.

Ще до останніх санкцій США китайські порти почали обережно ставитися до танкерів, які потрапили під обмеження. Це призвело до того, що деякі кораблі, які перевозили ESPO та ще один російський сорт — «Сокіл», простоювали біля Китаю.

Щоб зберегти торгівлю ESPO, покупці та продавці розглядали можливість використання менш відомих терміналів прийому нафти або вивчення можливості розвантаження за межами провінції Шаньдун і повторного завантаження на інший танкер, що зменшило б контроль з боку влади, кажуть трейдери. Ці заходи, однак, пов’язані з вищими витратами, які більшість нафтопереробників зараз не в змозі покрити.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти