У початок

Рада схвалила законопроєкт про відновлення податкових перевірок бізнесу

Верховна Рада схвалила за основу законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», який скасовує більшість запроваджених після початку повномасштабної війни пільг для бізнесу.

За ухвалення відповідного урядового законопроєкту №8401 у першому читанні проголосували 227 нардепів, повідомив народний депутат від фракції «Голос», перший заступник голови парламентського Комітету з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк у telegram, передає «Бізнес.Цензор».

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєктом пропонується скасувати з 1 липня 2023 року низку норм Податкового кодексу, встановлених на час воєнного стану. Зокрема з цієї дати пропонується:

  • скасувати можливість для фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку обсягом 2% від суми доходу;
  • скасувати можливість для фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок;
  • відновити проведення документальних перевірок бізнесу;
  • скасувати зупинення перебігу строків (строків подання податкової звітності, строків проведення перевірок, строків отримання податкової інформації контролюючими органами, строків проведення процедури адміністративного оскарження тощо);
  • відновити застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства;
  • відновити застосування штрафів за порушення правильності нарахування, обчислення й сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • відновити штрафи за порушення порядку використання реєстраторів розрахункових операцій/програмних реєстраторів розрахункових операцій.

Водночас після відновлення документальних перевірок платників податків вони можуть сплатити визначену для них суму податкового зобов’язання протягом 30 календарних днів. У такому разі їх не штрафуватимуть. При цьому суму сплаченого податкового зобов’язання не можна буде оскаржити.

Також законопроєкт відновлює дію заборони на роботу програмних реєстраторів розрахункових операцій в режимі офлайн, врегульовує розрахунок податкового кредиту для нерезидентів, а також податку на прибуток підприємств.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти