У початок

Приватні китайські НПЗ скоротили обсяги переробки після санкцій

Приватні нафтопереробники в Китаї скоротили свої робочі показники до рівня, який востаннє спостерігався на початку пандемії, оскільки санкції США проти росії скоротили ключове джерело постачань сирої нафти.

За даними галузевої консалтингової компанії Mysteel Oilchem, використання переробних потужностей на так званих чайниках провінції Шаньдун цього тижня впали до 43,64%. Це найнижчий показник з березня 2020 року, коли поширення Covid-19 придушило економічну активність.

«Чайники», скупчені на східному узбережжі Китаю, найбільше постраждали від найсуворішого пакета заходів Вашингтона, спрямованих проти російської нафти після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. Потоки їхнього улюбленого сорту сирої нафти ESPO з тихоокеанського порту «козьміно» були порушені, що змусило їх скоротити діяльність під тиском слабкої економіки Китаю й слабкого попиту на паливо.

Санкції, запроваджені 10 січня, завдають шкоди нафтопереробникам по всій Азії. Раптова нестача російської нафти викликала сплеск інтересу до альтернатив з Оману й Абу-Дабі, а ставки на фрахт різко зросли. Нафтопереробні заводи (НПЗ) у Сингапурі, Південній Кореї й Тайвані також особливо вразливі до зростання витрат.

За даними OilChem, під подвійним тиском ескалації витрат і уповільнення ринку маржа нафтоперероблення на «чайниках» Shandong упала до втрати понад 150 юанів ($20,6) за тонну протягом тижня до 23 січня з прибутку понад 300 юанів за тонну за той самий період минулого року.

Китайських покупців російської ВСТО вимагають платити більше за вантажі, доставлені на непідсанкційному танкері, або ризикувати судном із чорного списку за нижчою ціною. «Чайники» можуть ще скоротити перероблення цього місяця, повідомляє JLC, інший консультант, у своїй записці в четвер.

Ще до останніх санкцій США китайські порти почали остерігатися обробки танкерів, які перебувають під санкціями, змушуючи судна з російськими сортами простоювати біля узбережжя.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти