У початок

«ПриватБанк» через суд планує повернути контроль над 245 АЗС

«ПриватБанк» через суд має намір скасувати заборону на вилучення 245 автозаправних станцій. Всі вони належать компаніям з оточення колишніх власників банку, повідомила прес-служба банку.

Зазначається, що майже три роки «ПриватБанк» не може отримати контроль над 245 АЗС, які були поставлені на баланс банку до його націоналізації у 2016-му і одразу передані у лізинг.

«Лізингоотримувачі вже заборгували державному банку понад 10 млрд гривень. Суди забороняють банку отримати контроль над майном шляхом звільнення заправок від сторонніх осіб і розпоряджатися ним. Тим часом дохід від АЗС отримують треті особи, наближені до ексвласників банку, яким заправки передано лізінгоотримувачами в оренду», — йдеться у повідомленні.

30 жовтня 2023 року юристи «ПриватБанку» знову добиватимуться у Центральному апеляційному господарському суді скасування заборони банку на вилучення власних АЗС, якими зараз користуються компанії, підконтрольні Коломойському і його оточенню. Адже саме через регулярне накладання заборон недоброчесними судами державний банк не може отримати повний контроль над заправками.

У «ПриватБанку» розповідають, що до націоналізації банк отримав у власність 248 АЗС, три з яких було у подальшому продано.

«Наразі у власності є 245 АЗС, але вони продовжують перебувати у користуванні лізингоотримувачів, які не сплачують банку лізингові платежі й здали їх в оренду третім особам. Через заборгованість банк прийняв рішення про розірвання лізингових договорів. Після цього нас «засипало» заборонами судів на вилучення АЗС уже від орендарів. Поки банк знімає одну, опоненти готують іншу», — кажуть адвокати банку.

Й додають, що група компаній з орбіти ексвласників банку руками окремих «зручних» суддів блокує «ПриватБанку» можливість проводити заходи позасудового й судового врегулювання проблемної заборгованості за АЗС.

«Суборендарів багато, вони майже щороку змінюються. Позивачів у таких справах, як правило, більше 50-ти, вони постійно створюють причини, з яких судове засідання навіть не може відбутися. Опонентам не цікаво, щоб позови розглядалися по суті, адже вони штучні й формальні. Чим довший розгляд — тим більший прибуток. Вони отримують судову заборону на вилучення/повернення АЗС до розгляду таких позовів по суті. Після скасування заходів забезпечення позову опоненти залишають позов без розгляду й звертаються до іншого суду. І так по колу», — додають адвокати банку.

Нагадаємо, з 2020 року «ПриватБанк» не може розірвати з компаніями з групи «Приват» договори про лізинг 245 АЗС.

За останні три роки компанії з групи «Приват» ініціювали 15 позовів з метою отримати судове забезпечення, яке забороняє держбанку розривати лізингові договори й вилучати свої заправки до кінця завершення судової справи.

2021 року Верховний суд став на бік «ПриватБанку», дозволивши йому розпоряджатися своїм майном. Проте в червні 2023-го одразу 34 компанії з групи «Приват» подали позов у господарський суд Запоріжжя. Під приводом банкрутства одного з суборендарів позивачі хочуть вчергове добитися судового забезпечення, тобто заборони на вилучення заправок «ПриватБанком».

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти