У початок

Перший пішов: Литва повністю відмовилась від російського газу

Литва з початку квітня повністю припинила імпорт газу з росії, ставши першою країною ЄС, що пішла на такий крок. Як повідомляє LRT, про це заявило Міністерство енергетики Литви, пише «Європейська правда».

У відомстві повідомили, що з початку квітня литовська газотранспортна система зовсім не імпортувала газу з рф. Це підтверджують і дані оператора Amber Grid: згідно з ними, на 2 квітня імпорт російського газу в Литву через інтерконектор з білоруссю був нульовим.

Тепер усі газові потреби Литви задовольняються завдяки імпорту через СПГ-термінал у Клайпеді. За розрахунками, надалі цього має бути достатньо. 

За потреби газ можуть перекачувати також з Латвії, а з 1 травня – через інтерконектор з Польщею. 

Міністр енергетики Дайніус Крейвис назвав це поворотною точкою в енергонезалежності Литви. «Ми – перша країна ЄС серед тих, які отримували газ від «газпрому», що стала незалежною від постачання газу з росії», – заявив він. 

«Починаючи з цього місяця у Литві більше не буде російського газу. Багато років тому моя країна прийняла рішення, які нині дозволяють нам без болю розірвати енергетичні зв’язки з агресором. Якщо ми змогли, решта Європи також зможе», – прокоментував президент Литви Гітанас Науседа. 

Нагадаємо, Литва – серед країн, які найактивніше просувають у ЄС нафтове й газове ембарго проти росії.

 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти