Очікується, що китайські нафтопереробні підприємства скоротять виробництво палива до кінця року й збережуть нижчі показники у І кварталі 2025 року, попри сезонне підвищення попиту, оскільки рентабельність і споживання палива в автомобільному транспорті залишаються низькими.
Очікується, що нижчий обсяг нафтоперероблення у Китаї обмежить імпорт найбільшим світовим покупцем сирої нафти й може призвести до скорочення внутрішньої пропозиції палива й підтримки цін.
Консалтингова компанія Rystad Energy знизила свій прогноз продуктивності нафтоперероблення у Китаї до 14,7 млн барелів на добу (б/д) у ІV кварталі з 15 млн б/д раніше, після того, як деякі нафтопереробні підприємства скоротили виробництво через низький попит, сказала Емма Лін, її пекінський аналітик, не називаючи імен нафтопереробників.
Аналітик Vortexa Емма Лі очікує, що нафтоперероблення у Китаї впаде щонайменше на 5% у річному обчисленні у ІV кварталі й залишиться на рівні 14,7 млн б/д за перші три місяці 2025 року.
Нафтоперероблення в країні у вересні впало порівняно з аналогічним періодом минулого року шостий місяць поспіль, оскільки нафтопереробники боролися зі зниженням внутрішніх продажів палива й урядовими квотами на експорт.
Порівняно з попереднім місяцем пропускна спроможність у квітні впала і з того часу залишається приблизно стабільною.
Попит на транспортне паливо, на яке припадає близько половини споживання нафти в країні, впав через загальне уповільнення економічного розвитку Китаю, швидке зростання кількості електромобілів і використання більш дешевого скрапленого природного газу, який замінює дизельне пальне як паливо для вантажівок.
Нижча пропускна спроможність уповільнить імпорт сирої нафти з високими запасами, сказала Емма Лін, прогнозуючи імпорт на рівні 10,66 млн б/д у ІV кварталі й 10,64 млн б/д у І кварталі 2025 року.
Це менше порівняно з 10,9 млн б/д за ІІІ квартал і 11 млн б/д за перші дев'ять місяців, свідчать митні дані Китаю.
Посилаючись на низьку маржу перероблення, найбільший азійський нафтопереробник Sinopec минулого тижня повідомив про зниження чистого прибутку ІІІ кварталу на 52% за рік, тоді як PetroChina зафіксувала незначне падіння перероблення нафти за перші дев'ять місяців.
У жовтні PetroChina закрила установку перегонки сирої нафти (CDU) потужністю 90 тис. б/д на своєму нафтопереробному заводі (НПЗ) у Даляні у рамках свого плану закрити весь завод приблизно в середині 2025 року й замінити його меншим об’єктом на іншому місці, повідомляє Reuters.
Операційні показники на незалежних нафтопереробних підприємствах, відомих як «чайники», у провінції Шаньдун наприкінці жовтня впали до 56%, показало опитування 40 «чайників», проведене місцевим постачальником інформації JLC.
За перші три квартали операційні ставки для «чайників» Shandong становили в середньому 57%, що на 9% менше, ніж за той же період минулого року, повідомляє JLC, оскільки прибуток від перероблювання імпортної сирої нафти впав на 82% до 98 юанів ($13,76) за метричну тонну.
Очікується, що «чайники» підтримуватимуть низькі операційні показники через низьку маржу й державні обмеження на імпорт сирої нафти, йдеться в опитуванні JLC.
Нафтопереробні підприємства також відчувають тиск через низьку маржу нафтохімічної продукції, спричинену надлишком пропозиції.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти